olmayacağına inanmak

her arzu edilen her şeyin gerçekleşmeyeceğinin anlamıdır.hayatınıza mal olacak çabalara rağmen hiç gerçekleşmeyecek olan olayın artık beyninizde yer etmesidir.aslında şöyle olsaydı belki gerçekleşebilirdi dediğiniz olayın fikir olarak ölümüdür.keşkelerle geçirdiğimiz bir dönemin sonu olup , artık yeni bir sayfa açma zamanı geldiğinin habercisidir.ne kadar olmayacağına inanmamak gelse de içimizden, iki kelimden oluşan bu deyimin ilk sözcüğü negatif anlam içerse de ikinci sözcüğün pozitif olması sebebiyle gerçek duygu ve düşüncelerimizin kanıtıdır.
milyonlarca filmden, kitaptan, şarkıdan alınan gazla her şeyi yapabileceğiniz, istediğiniz her şey olabileceğinizi sanmanın gerçek hayatta vuku bulmasıdır. ne yazık ki bazen, ne yaparsanız yapın, ne kadar çabalarsanız çabalayın o şey olmaz. lafta her şey kolay, başarılabilir gözüküyor ancak hayatta bazen her şey istediğimiz gibi de olmayabiliyor.

o yüzden dibe vurunca önünüzde iki seçenek vardır : ya olmayacak duaya amin demeye devam edersiniz, ya da pes edip yenilgiyi kabullenirsiniz. devamında ne gelir bilinmez tabi.