para için üniversite mezunu olan gay modeli

ne kadar iyi bir üniversite okursan o kadar çok para kazanırsın diyen gaydir. ahlakıyla, alnının teriyle para kazanmış olacaktır böylece. ahlaksızlıklara uzak olacaktır.
üniversitede iken bu fikrinden vazgeçmesi yada bu fikri bir şekilde çürütülmesi kendi hayrına olacaktır dediğim gay modelidir. çünkü maalesef para kazanmak ile üniversite mezuniyeti arasındaki korelasyon düşüktür. örneğin ali ağaoğlu gibi bir çok zengin kimse üniversite mezunu değildir.

üniversite yıllarında bir hocama uygulamada bir takım derslerin bir değer taşımadığını, iş alanının olmadığını söylediğimde üniversitenin işkur gibi meslek edindirme kursu olmadığını söylemişti. doğru, ben cahillik etmiştim. üniversite evren kenttir, evrenin bilgisinin toplandığı yerdir. bilgi ve ihtisas içindir. para için değildir.
ticari zekası olmayan insandır. halbuki aklı olup, para için götünü siktiren gay modeli olsaydı dirseklerini değilde, götünü çürüterek paraya para demezdi çünkü bakıyorum burada bile kollayını, destekçisi çok fazla.

bkz: (bkz:#311153)
ne için üniversite mezunu olacaktı? öyle işsiz kaliyim para kazanmiyim diye mi okunuyor üniversite? tabi ki para kazanmak için, eline işini gücünü almak için okunur. öyle sevgisiz aşksız göt vermeye benzemiyor tabi bu.