rachael starrr

biyografi ;
türkiye dahil tüm dünya listelerinde “till there was you” isimli şarkısıyla uzun süre zirvede kalan rachael’in parçaları dünyanın en iyi kulüplerinde, en iyi dj’ler tarafından çalınıyor.

prodüktör, dj ve vokalist olarak tüm dünyada tarzı büyük ilgi toplayan rachael starr, her yaptığı çalışma ile büyük ses getiriyor. starr, elektronik müzik sanatçıları arasında en üst sıralarda, saygı duyulan bir prodüktör, herkesi heyecanlandıran bir dj ve çok beğenilen bir vokalist. küçük yaşta piyano, çello ve ses üzerine eğitim alarak müzik hayatına başlayan rachael’in dans müziğine olan ilgisi ise 1992 yılında orbital, underworld ve prodigy’yi tanıdığında ortaya çıktı.

rachael’in prodüksiyonunu kendisinin yaptığı ilk vokal albümü “remember” 2003 yılında büyük ilgi topladı. 2005 yılının yazında ise rachael, büyük bir prodüksiyon ile vokal albümü “till there was you”yu çıkardı. till there was you’nun çıkmasının hemen ardından rachael’ın, 'crash’ isimli single’ı lanse edildi.
kaynak : http://www.lastfm.com.tr/music/Rachael+S...

başlıca hitleri ;
rachael starr - to forever (moonbeam remix) :

david vendetta feat. rachael starr - holding on :

david vendetta feat rachael starr - bleeding heart :

serge devant & rachael starr - you and me :

rachael star - crash :

ve
ve
ve
rachael starr - till there was you (john creamer & stephane k mix) :***

şahsi fikrim mükemmel prodüktör ve vokalist.elini attığı her parça gerçekten dinlemeden geçilmeyecek tarzda.house severler zaten yakından tanırlar.pek zırvalamaya gerek yok.