rebel heart tour

madonna'nın 13. stüdyo albümü rebel heart'ı desteklediği 10. dünya turnesi.9 eylül 2015'de montreal'de başlamış bulunmakta.sahne büyüklüğünden dolayı boş gibi geldi bana ve kalpli haç şeklindeki podyum bir hayli uzun.sanırım madonna'nın kullandığı en uzun podyum şu ana kadar.hayranların çalışmaları interlude olarak kullanılıyor ve setlist şu şekilde:


1.iconic
2.bitch i'm madonna
3.burning up
4.holy water / vogue
5.devil pray
6.messiah (video interlude)
7.body shop
8.true blue
9.deeper and deeper
10.heartbreakcity / love don't live here anymore
11.like a virgin
12.s.e.x. / justify my love (video interlude)
13.living for love (offer nissim living for drums remix)
14.la isla bonita
15.dress you up / into the groove / everybody / lucky star (medley)
16.who's that girl
17.rebel heart
18.illuminati (video interlude)
19.music
20.candy shop
21.material girl
22.la vie en rose
23.unapologetic bitch
24.holiday
yüksek bütçeli dünya turnesi kavramını 10 nisan 1985'de the virgin tour ile başlatan madonna; rebel heart tour'da yine pek çok ilkle karşımıza çıkıyor.

1. confessions tour'da madonna'nın içinden çıktığı kaç milyon dolar ettiği bilinmeyen ve henüz değer biçilmeyen disco küre gibi astronomik değerdeki eşyalar; bu turda yok. onun yerine savaşçı teması ile daha mütevazi bir demir kafes seçilmiş. http://ayisozluk.com/lnk/a3e9a5

2. öncedeki turnelerde sahnenin yarısını kaplayan dev ekranlarda da küçülmeye gidilmiş.

3. madonna ilk kez seyirci ile içli dışlı, daha sıcak ve içiçe. hatta montreal'de turun 2. gününde sahneye bir izleyiciyi çıkarıp sohbet etti, onla dans edip şarkı söyledi. evet maddi açıdan küçülmeye giden madge bu kez maneviyata çalışmak da istemiş.