ricardo quaresma

26 eylül 1983 de dünyaya gelmiş portekizli futbolcu. şu an canım beşiktaşımda oynamaktadır. bu gece maccabiye attığı gol gecenin golü olmaya adaydır. tamam futbol sevenimiz bu sözlükte az ama siz izleyin yine de.
sen varya alemin kralısın. alemin kralı topçudur. topçunun hasıdır. ilahdır.
kim ne derse desin yatın kalkın dua edin bu adama. bence izlenir bu adam her zaman. *
bu adam oynuyor arkadaş.uzatmaların adamı 45+1 90+1
lig başlasa da izlesek dediğim sihirbaz. ayak içine tepki olarak doğmuştur.
(bkz: trivela)
her maçtada detirtmesede, adam oynuyor arkadaş dedirtiyor...
beşiktaşım ın q7 lakaplı futbolcusu
oynadığı futbolla keyif veren, sağ ayağının dışını neredeyse kusursuz bir şekilde kullanan ama tüm bunlara rağmen beşiktaşın ipi çekilen futbolcusudur.
kesinlikle yeteneklidir. ancak egosu tavan yapmış bir futbolcudur. senin ne haddine beşiktaş gibi bir kulübün teknik adamına ana avrat küfür etmek. kesinlikle dünyanın en iyi topçusu bile olsa hiç bir futbolcu beşiktaş kulübünden önce gelmemelidir.

fenerbahçeliyim..
yazık edilen adamdır. inanılmaz kötü bi strateji uygulanıyor adama karşı. satmak istediğin mali cilalayip parlatıp satarsan kar edersin. ona çürük muamelesi cekersen nah satarsın.
çürük muamelesi çekilen büyük yetenek.
beşiktaşımın feda diye feda ettiği büyük yetenek. eski takımı porto ya geri dönmüştür.
q7 olarak gittiği beşiktaşıma q17 olarak dönen futbolcu
sezonun ilk haftalarında kendisinden bekleneni veremeyen golcü. büyük bir beklenti ile geldiği beşiktaş serüveninde henüz istenen etkiyi yapamamış olması üzücüdür.
şöyle 2 basamaklı milyon avrocuğa çin de bir takıma satılsa da yerine aslanlar gibi genç futbolcu alsak dediğim bana göre ligimizde top koşturan en sexy topçu