sevgilinin farklı müzik zevkinin olması

ilişkiyi zorlayacak durumdur. çünkü sevdiğiniz müzik türü, sizin yaşama bakış açınızı gösterir. kendinizi kulaklıkla sınırlandırırsınız. en azından sevgilinizle birlikte bir konsere gidemezsiniz.
benim için anlaşamama durumudur. dinlediğimiz müziklerin kişiliğimizi, huylarımızı, hayata bakış açımızı ve fikir dünyamızı yansıttığını düşünürüm. çok ters müzik zevklerine sahip olanların anlaşması zor olabilir. sürekli hareketli pop şarkısı dinleyen biriyle daha sakin ya da depresif müzikler dinleyen biri ortak nokta bulmakta zorlanacaktır. müzik zevki yaşam tarzını ifade eden en önemli faktördür. arabesk dinleyen biriyle fikir dünyamın, eğlence anlayışımın, karakterimin ne kadar farklı olduğunu deneyimleyerek gördüm. karamsarlığımız bile farklıydı. isteklerimiz, hayattan beklentilerimiz vs. dinlediğimiz müziklerle doğru orantılıydı.
çok ters olmadığı sürece sıkıntı yapmadığım bir durum. henüz aynı müzik zevkine sahip biriyle tanışamamış olmam da biraz üzmüyor değil.
aynı tarz müzik zevkine sahip hetero kadın bir arkadaşımla şarkılara eşlik ederken bile çok hoş bir ambiyans oluyor. hatta ağzını yoklamıştım yönelimi konusunda ama straightmiş. beni biliyor bu arada.* sevgiliyle aynı değildi maalesef. çok zıtsa zaten yabancılaşıyorsunuz birbirinizden. en azından bende durum öyleydi ama yakın bir tarzsa her zaman açık kapı bırakırım.