tarihteki en gereksiz davalar

batman vs batman;
türkiye’nin güney doğusunda bulunan batman şehrinin valisi, christopher nolan ve warner bros şirketini 'the dark knight’ filmi nedeniyle dava etti.
iddiası ise, filmde şehrin ismini izin almadan kullanmalarıydı.

---------------------------------------

2005 yılında nbc’de yayınlanan reality şov porgramı fear factor’un bir bölümünü izledikten sonra austin aitken, kanala 2,5 $ milyon tazminat davası açtı.
iddiasıysa “doğranmış fare yiyenlerin kendi psikolojisini bozduğu ve sağlık sorunları çekmeye başlamasıydı” dava, hakime o kadar saçma geldi ki aitken, hakim tarafından mahkeme salonundan kovuldu.

---------------------------------------

jonathan lee riches sürekli dava açan bir amerikalı. riches, tüm dünyadan insan, nesne, olay gibi 4 binin üzerinde dava açmış. bu açtığı davalar sayesinde de “dünyanın en çok dava açan insanı olarak guinness rekorlar kitabı’na girmiş. bundan hoşnut kalmamış olacak ki 2010 yılında guinness rekorlar kitabına dava açmış. davalarını birer başyapıt olarak gören riches, “ guinness rekorlar kitabının çalışmamı, başyapıtımı yayınlamaya hakkı yok” diyerek davasının peşini bırakmamış. bu arada kendisine sue-per-man (to sue, ingilizce’de dava açmak anlamına geliyor), yani davaların efendisi lakabı takılmış.