the age of adaline

baş rollerini blake lively ( kadın çok güzel abi, inanılmaz asil duruyor) ve michian huisman'ın (got izleyenler bilir, dany'nin sevdiceği), paylaştığı harrison ford'un eşlik ettiği 2015 yapımı çok cici, güzel ve başarılı fantastik bir film. bu da size kıyağım olsun. boş zamanınız olduğunda izleyin izletin.
epey güzel bir film. hikayenin yanısıra bunda blake lively'nin de payı büyük: her dönemde, farklı olarak kendisini görmekle bir kez daha anlıyoruz ki blake lively sonsuz derecede, her zaman diliminde güzel olan ve güzel kalacak bir kadın. her ne kadar hikaye çok farklı olmasa ya da lively'nin oyunculuğu çok üst düzeylerde olmasa da, kendisi açısından çok güzel, özel bir rol olmuş açıkcası. bana ilk defa güzelliği değil de oyunculuğu bir tık kendini önde belli etti gibi geldi.

ayrıca filmde "based on a true story" gibi bir şey deniyordu, her zamanki araştırmamı yapmama rağmen bu konuda bir bilgiye ulaşamadım. zaten 80 yıl boyunca böyle bir şeyin olması da epey imkansız ancak filmin başında ve devamında yapılan bilimsel açıklamalar bir yerden izleyiciye bir nebze de olsa inandırıcılık güveni veriyor.

son olarak, kimse bu kadar sade bir elbisede bu kadar hem asil hem seksi duramazdı diyerekten: