the man from u.n.c.l.e.

başrolde ilah henry cavill ile armie hammer'ın rol aldığı, kendilerine almancasıyla tatlılıktan ölen alicia vikander'in eşlik ettiği 2015 yapımı aksiyon komedi. yönetmen koltuğunda guy ritchie var.

1960lar'da geçen filmde, eski hırsız yeni ajan solo ile kgb'nin gözde ajanı kuryakin'in nazi zamanında büyük işler başarmış ancak kayıplara karışmış bir nükleer bilim adamını aramak için berlin'den italya'ya uzanan hikayesi. burada kendilerine giriş kartı vazifesiyle bilim adamının yıllardır görmediği kızını da yanlarına alarak yollarına devam ediyorlar ki işler renklenmeye başlıyor. kaldı ki, kayıplara karışan bilim adamının zengin ve suç lordu bir italyan ailesi için nükleer bomba inşaa ediyor olması da heyecanı katlıyor.

gerek henry cavill ile armie hammer'ı yanyana görerek hayallerdeki threesome'ı canlandırsa da, gerek alicia kızımız, o muhteşem roma çekimleri ve dönemi yansıtan inanılmaz güzel kostümleri, renkleri, mekanları ile epey güzel bir film. sonu da ayrı bir heyecan uyandırıcı ki hikaye istanbul'a taşınıyor.

trailer -