tusk

başrollerde justin long, haley joel osment ve johnny depp'in yer aldığı 2014 yapımı komedi korku filmi. yönetmen de bir önceki filmi red state hiç de fena sayılamayacak olan kevin smith.

wallace (long) ve teddy (osment), not-see-party adlı bir podcast-radyo programı sunmaktadırlar. bir gün teddy'nin internette denk geldiği komik bir videoda kılıç sallayan ve bacağını dizinin altında kesen bir çocuğa denk gelir, programda da epey dalgasını geçerler. bunun üzerine wallace, bu çocuğu bulmaya kanada'ya uçar ancak ne yazık ki çocuk intihar etmiş ve buradaki son gecesini bir barda geçirirken wallace tuvalette ilginç bir öykü içeren ilana rastlar. buraya kadar her şey sıradan giderken morslara sapkınlık derecesinde takıntılı olan ilan sahibi howard howe, wallace'ı kendi sevgili morsu "mr tusk"a çevirmek için planlarına başlar ve olaylar gelişir.

iyi bir film olmasa da kötü de değil ancak rahatsız edici. özellikle de ikinci yarıdaki insani duygulara, iç güdülere yapılan atıflar ukala bir adamın bile bu kadarını hak etmediğini düşündürtüyor.

trailer -