22 haziran 2013 mhp erzurum birlik mitingi

gezi parkı işgali sırasında sesi soluğu çıkmayan mhp tarafından tertip edilen beklenen miting.

hukukun hiçe sayıldığı gezi parkı işgali sırasında özellikle devlet bahçeli cephesinden sağ odaklı etkin bir muhalefet beklenirken her zamankinden daha sessiz kalışı, sonrasında "acaba ne yapacak?" merakını ateşlemiş; ancak mhp "fırtına öncesi sessizlik" söylemleri ile gezi parkı ile alakasız çıkış yaparak tercihini erzurum'dan yana kullanmıştır. mitingin akp ve sol muhalefette hobi amaçlı ve göz boyama saikleriyle yapıldığı iddia edilse de; onca ölü yaralı ve hak gaspının yaşandığı taksim direnişi sürecini es geçip görmezden gelen bir partinin birlik mesajı vermek gibi bir söylemle meydana çıkması akıl alır gibi değil. tabi hobi olarak gene yapsın, ona sözüm yok.
bir partinin siyasal mitingini başka bir toplumsal oluşum, hareketle karşılaştırmak yanlış olur düşüncesiyle bol katılımlı geçmesini umduğum, birlik temalı siyasi toplantıdır.
kaldı ki mhp, seçimlerde oy vermeyenlerin akp iktidarı altında ezilerek sarılacağı bir parti değildir. keza oyunuzu verdiyseniz, gider il teşkilatına hesabını sorarsınız...
dikkat ettiyseniz chp'yi bitiren akp hükümeti her olumsuz olayda mhp'ye çatmaktadır, çünkü seçimlerde karşısında duracak en büyük rakip mhp'yi görmektedir.
ya millet ne güzel yerel seçimlere kadar uyuyordu. nereden çıkartıyorsunuz bu mitingleri falan.

hem bildiğim kadarıyla mhp'nin bedava otobüs kaynağı da yok. paraları gitmesin, yazık günah.