7tepe7renk

cânım üniversitem yeditepe üniversitesi bünyesinde kurulan biricik ve "gayriresmî" kuruluştur. çok çok güzel işler yapmayı planladığımız yeni bir oluşumdur efendim. ayrıca lgbti+ hakları mücadelemizi gönülden destekleyen herkese kapılarımız sonsuz şekilde açıktır.

instagram sayfamız;

https://www.instagram.com/7tepe7renk

ve ilk etkinliğimiz de;

9 ekim 2016 pazar saat 19:30'da aka-der kadıköy şubesi (caferağa mah., tellalzade sok., no:22,)'de milk filmini izleyeceğiz. çıkın çıkın gelin aşkımlar. bekliyoruz.
inanılır gibi olmasa da psikoloji bölümü öğrencilerinden bir homofobik öğrenci yine psikoloji bölümünden bir arkadaşımıza sınava giriş sırasında homofobik söylemler ve tacizde bulunmuş. "tipine bak lan ibne", "konuşman ve varlığın beni rahatsız ediyor" gibi sözlü tacizlerle daha da ileri gitmiştir. bu yüzden de ulaşabildiğimiz bütün haber kuruluşlarına ulaşıp bu homofobik tutumları reklam etmeye yemin etmiş oluşumumuz bugün kampüste bir de farkındalık ve dahası görünürlük eylemi başlattı. homofobi ve transfobiye karşı herkesi pembe ya da mor giymeye davet eden eylemimiz gün itibarı ile gerçekleşmiştir ve öğretim görevlisinden, dekanına, bölüm başkanından, çalışanına, öğrencisine kadar herkes tarafından desteklenmiş, mükemmel bir tepki doğmuştur. aynı zamanda eylem bütün destekçilerin okulun çeşitli bölümlerinde fotoğraflar çekilerek "alışın buradayız!", "gitmiyoruz!" sloganlı paylaşımlarıyla da devam etmekte!

bir kere daha gördük ve göreceğiz ki; ne yanlışız, ne de yalnız!

unutmayın ses çıkarmadıkça susturulup, görünür olmadıkça yok oluruz!

#homofobiklermosmoryeditepepespembe