abdullah gül üniversitesi

kayseri'de kurulması planlan üniversite. abdullah gül ve bazı fetocu şahsiyetler bizzat vakıf kurarak, kurulması planlanan üniversite için milyonlarca dolar toplamışlar. sanki kayseri'de başka üniversite yok, sanki o ilde ve komşu illerdeki üniversitelerin tüm sıkıntıları çözülmüş... ama ne gam! yeterki zatların isimleri padişahlar gibi yaşasın. türkiye'de yağ çekme amaçlı isimlerin üniversitelere, camilere verildiğini görmüştük ama onay veren kişinin bizzat o mevkide olması en basitinden görgüsüzlük ya da narsizmdir. veyahut ikisi de... hayır birde bu insanlar atatürk'ü putlaştırdılar, isim faşizmi yapıyorlar falan diye ağlıyorlardı. hıhı evet canım, çok çektiniz çok!
muhtemelen okulun girişinde bismillahirahmanirahim okul çıkışında da allaha emanet olun yazacağını düşündüğüm üniversitedir. *
yüksek öğreniminin gelişmiş ülkelerin üniversiteleriyle değil de mantar türüyle yarıştığı tek ülkenin vatandaşı olmanın dayanılmaz hafifliğini yaşıyoruz. vursun davullar, çalsın zurnalar. gelinlik kızlar süslensin, güzel erkekler sürünsün, delikanlılar giysin iskarpinleri. maskeli balo başlasın ve menüsü de mantarlı tavuk sote olsun.

(bkz: sen bunları hiç hak etmiyorsun gülistan)
konservatuar sınavı çalışma parçası:sordum sarı çiçeğe,herkese başarılar.