akp baskısı sonucu doktorların hasta tedavisinden kaçınması

yıllardır bilinen son olarak ali ismail korkmaz'ın katliyle yeniden gündeme gelen, bazı doktorlara tesir edebilmiş ahlak ve insanlık dışı yönetim baskısı.

belli suçlarda(izinsiz gösteri, toplantı ve gösteri yürüyüş ihlalleri, suç ve suçluyu övme, kavga vs) ve özellikle yönetim ve politika karşısında muhalif tavrı bulunanlara yönelik hastane ve bazı devlet kurumlarında uygulanan yardımdan terk şeklidir. örneğin akp mitinginden ayağı burkulan bir akp'li derhal ambulansla hastaneye götürülüp gerekirse evine kadar bırakılırken, direnişte yaralanan dövülen yerlerde sürüklenen eylemciler hastaneye götürülmek yerine önce adliye karakollara götürülmüş bu süreç nedeniyle ihmale bağlı olarak ölümler gerçekleşmiştir; hastaneye gitmeyi başaranlar ise adamakıllı tedavi edilmemiştir.

ali ismail korkmaz da aynı akıbete uğramış olup, gerekli kontrolleri ve tedaviyi yapmaktan kaçınan doktora savcılık tarafından göstermelik soruşturma açılmıştır. artık hipokrat yemini eden ve mesleğe bağlılık sözü veren doktorların bir kısmının paranın ve sistemin cazibesi karşısında ne durumda olduğunu gösteren bir dram bu.

http://haber.sol.org.tr/devlet-ve-siyase...
o şarlatan o.çocuğunun adı hasan gülcü... o diplomayı kıvır götüne sok