akp'den çocuk istismarcılarına yönelik hadım cezası önerisi

şer'i hukukta ve islam hukukunda yer alan laik ülkelerde uygulanmayan ve akp ile son dönemde adı anılmaya başlanan yeni müeyyide.*

toplumdan gelen ihtiyaç kılıfına sokularak akp kulislerinde konuşulmaya başlanan ve yasa tasarısı olarak meclise sunulmak istenen hükümler, çocuklara yönelik cinsel suçlarda hüküm alıp cezası kesinleşenlerin hadım edilmesini öngörüyor.** başbakan yardımcısı bekir bozdağ kendisine sık sık bu konuda soru sorulması üzerine inkarcı bir tutum sergileyerek bir açıklama yapmış:

"adalet bakanlığımızla aile ve sosyal politikalar bakanlığımız, cinsel saldırı, çocukların cinsel istismarına ilişkin suçları düzenleyen türk ceza kanunu'nun (tck) ilgili maddeleri üzerinde bir çalışma yapıyorlar. bu çalışma çerçevesinde bazı düzenlemeler var. ancak, bugün bazı gazetelerde yer aldığı gibi bir düzenleme söz konusu değildir. zannedersem bir gazete manşetten vermişti, o şekilde bir ifade bu çalışmaların taslak metninde yoktur. ancak, cinsel saldırı veya çocukların cinsel istismarı suçunu işleyenler hasta ise, onların tıbbi tedavisini öngören bir düzenleme vardır. hadım cezası gibi bir ceza söz konusu değildir. zaten bugün de bazı tedavisi kabil olanlar varsa, tedavi yoluna gidiliyor."

http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=432554&...