ankara metrosunda gitar çalan gence müdahale

dünyanın en büyük metropol metro ve tren istasyonlarında serbest olan gitar çalma ve müzik yapma etkinliğinin ankara metrosunda yediği ambargo.

daha önce el ele tutuşan ve öpüşen çiftlerin uyarılıp dışarı açıldığı metroda bu kez gitar çalan genç görevli tarafından uyarılıp metrodan atılmak istendi. şarkılara eşlik eden vatandaşların tepkisi üzerine görevli vazgeçirilmek istense de metroyu durduran görevli, genci ısrarla dışarı atmak istedi. alana güvenlik görevlililerini dahi çağıran metro görevlisinin uyduruk gerekçesi ise yapılan şikayetlermiş. metrodaki yolcuların kendilerinin şikayetçi olmadığını beyan etmesi üzerine güvenliğin elinden ve karakola gitmekten kıl payı kurtulan gence tavsiyem, bundan sonra müziğin evrensel olduğu yerlerde gitar çalıp şarkı söylemesi. belli ki metroda evrensel olmayan kaideler işliyor.
sağolsun internet sayesinde bilgi edinme açısından glob... pardon, küreselleşmeye epey bir adım attığımız kesin. ama adımını nereye attığını bilmezsen sadece yürümüş olursun. ondan sonra kolaysa bekle evrensel değerlere uyum falan filan. ha, şu da var, başka ülkelerin çok mu farkı var? korkunç farkı olan da var, feci şekilde olmayan da, ama ne aşağılamak için (bizden bir bok olmaz yeaa) veya bir şey yapmamak (bak kardeşim, böyle şeyler bizim değerlerimize uymazzz) bu bir mazeret olmamalı.

neyse ki bir kaç deli cesaretli birileri var da içimiz açılıyor, umut o kadar da sönmüyor. ama her şey devletten beklememek gerektiği gibi hemen tepki versinler diye bu insanlardan hareket beklememek lazım. kıçı başı oynatmak, hatta ayrı ayrı oynatmak lazım. onlara çalmak, bize oynamak lazım. kafadan oynatmamak lazım. oynaoya aynonay noyna brrzşzşşş...

eeee... konu neydi?