apple'ın homofobik ülkeleri boykotundan vazgeçmesi

http://gzone.com.tr/apple-homofobik-ulke...

aslında çok yeni bir olay değil. başta çok kızmıştım ama sonra hak verdim. tamam, homofobik ülkelere yalakalık yapmak güzel bir şey değil ama sonuçta apple'ın ürünleri pahalı. bu homofobik ülkelerin sahip olduğu para, apple ürünlerini satın alınca apple'a geçecek. ve apple firması homofobik bir firma değil ve paranın homofobik olmayanlara geçmesi güzel bir şey. çünkü insanların varı yoğu paradır. insanlar paraya taparlar, parası olanı severler. ama homofobik ülkeleri boykot edip, homoseksüel karşıtı davranışlarını değiştirmeleri gerektiği söylenebilirdi bu ülkelere, ama bunun da işe yarayacağını sanmıyorum. bu sefer de çin, rusya gibi homofobik ülkeler, bu ülkelere akın edecektir.

mesela ben yaptığım oyunları herkesin oynamasını isterdim. oyunlarda sürekli bir lgbti propagandası olacak çünkü. ilk başta insanlar bundan tiksinebilir, ama insanları hipnotize ettikten sonra bilinçlerini istediğim gibi yoğurabilirim. insanların beynini bir virüs gibi enfekte edip, insanları kontrol altına almak varken neden almama davranışına gireyim ki?
protesto etmesi de protesto etmemesi kadar sacmaliktir. iste bunlar hep pazarlama. sirketler kardan baska bir sey dusunmezler.