ayaklı abajur alırken dikkat edilmesi gerekenler

yere sağlam basması, priz ve fişin uyumlu olması, lambasının kolay bulunabilir olması, kordonunun uzun olması ve odaya uyması lazım. olmazsa olmazlardan biri de sizin seçmiş olmanızdır, hediye gelenler genelde sırıtır.
yanlış bilmiyorsam, abajur alınırken önemli hususlardan birisi de hangi amaçla, nasıl bir ortamda kullanacağınız gibi şeyler. örneğin uzun zaman geçirilecek bir oda mı veya kitap okumaya yönelik mi, odanın genişliği gibi gibi. sanırım buna göre lambanın formu, daha doğrusu aşağıya veya yukarıya ışık veren model olması ve ışık rengi önemli bir husus olmakta.

en azından bir ikea ziyaretimden hatırladıklarım bunlar.
beymen'den alın, kazığın en iyisi orada. girdiğini gerçekten hissediyorsunuz.
kesinlikle güç kablosunun yeteri kadar uzun olmasına dikkat etmek lazım.. zira pirize yakın diye evin en sikko konumuna yerleştirilenler ciddi manada görüntü kirliliği yaratıyor, ayrıca aydınlatma olarak yüksek performans arayanlar için şiddetle kaçınılmalı, düşük lükse sahip * * işleyişi ortamı yumuşatmak için kullanılabilir..
genelde içinin lambası bozuk ya da duy kısmı kırık olabiliyor. ayakları ahşapsa çatlak ve kırık olmadığına emin olun ayaklar metalse bağlantı bölgelerinin standart olduğundan emin olun.
entryleri okurken "ayaklı abajur" diye tabir edilen bir kelime veya olay mı var diye düşündüm. anlamadığım bir espri mi dönüyor diye dikkatlice okudum fakat bildiğimiz ayaklı abajurdan bahsedildiğini anladığımda gülmeye başladım. teşekkürler sözlük.
(bkz: güldürürken düşündürmek )