ayı sözlük'te oylar kaldırılsın ya da eksi oyları kimin verdiği görünsün

oylama konusunda benim de kafam karışık. başlığı açan arkadaşın fikirlerini mantıklı bulmakla beraber olaya başka açılardan bakıyorum. oylama ve sözlükteki entry'i mesaj şeklinde yorumlama olayı gayet mantıklı bence. bu duruma yetmez ama evet deyip yazar olmadan sözlüğü sadece ziyaret edenlerin de oy kullanabilmeleri gerektiğini düşünüyorum. eksi oy konusunda bilmiyorum bey'e kısmen katılıyorum. beğenilen entry beğeniliyor zaten, beğenilmeyen de öyle kalsın yani ya da eksi oy verilen entry'ler ve sayıları görünmesin. üzülmeyelim, çok takıyoruz ya. hehe.

öte yandan anlamsız oylarını oldukça anlamsız buluyorum. zaten yazarın bloğuna girildiğinde, profilde anlamsız olarak belirtilen oylar blokta "enteresan" adı altında karşımıza çıkıyor. anlam karmaşası var bir kere. anlamsız geldiyse eksile kardeşim ne o tripler.

en saçma bulduğum konu da saygınlık. genel olarak benzer oranda oylamalara sahip yazarlardan hangisi daha çok entry girdiyse o daha saygın diye bir görüntü ortaya çıkıyor. bu nitelikten ziyade niceliği yücelten bir durum. bu da ekşi'deki gibi karma denen sisteme benzer şekilde düzenlenebilir.

oylama denen şey faydalı ve okunmaya değer entry'lerin daha ön plana çıkarılmasını sağlamak için olmalıdır ama başlıklarımızda en beğenilen entry'leri bile göremiyoruz.

tabi karanlık ayı bey yazdıklarımı okuyup "biz de biliyoruz bunları anasını satim, çok biliyorsan gel sen yap," derse de boynum kıldan ince. beyefendiye kimsenin yapmadığı "mobil versiyon" baskısını yaptım zaten, nickimi gördükçe bana saydığını tahmin ediyorum. saygılar.
oyların yazarlar tarafından görüldüğü dönemi yaşamayan yazar isteği. o dönem burada yazarlar saçsaça başbaşa kavga etti, küfürler hakaretler havada uçuştu. yani eskiden oyların kimler tarafından verildiği görülüyordu fakat biz toplum olarak bu tür şeyleri anlayışla karşılama erişkenliğine ulaşamadığımız için kaos ortamı oluşuyordu. bu sebeplerle bundan sonraki süreçte tekrar görünür hale almayacağız maalesef.
çok da şey etmemek lazımdır.

takılmayınız derim, arada kafanızı dağıtıp eğlenin daha keyifli olacak gençler