ayı sözlük'ü ziyaret eden heteroseksüllere bir not

gel yazar ol. sana da ihtiyacımız var.
heteroseksüeller; eşcinselleri sadece bir '' seks aracı '' olarak görmeyin. ülkemde bizi böyle gören eşcinsellerin olmasına rağmen, siz yapmayın. cinsel tercihim farklı diye asla kimseyi yargılamayın. en ufak bir hareketinize güldüğümüzde yada diğer erkeklerden biraz daha yakın davrandığımızda '' yavşıyor '' damgasını yapıştırmayın.

kimse kimseye anlıyorum demesin. ne biz sizi anlayabiliriz ne de siz bizi. ama empati diye bir şey de var. biraz empati, başka bir şey istemiyorum.
aile salonumuz vardır.
öncelikle hoş geldiniz. tam olarak nereden başlayacağım ve içimde olan her şeyi size nasıl aktaracağım bilemiyorum. söylemek istediğim ilk şey bu bir tercih değil yönelim yani ben önüme onca seçenek sunuldu ve o seçenekler arasından eşcinsel olmayı seçmedim. ayrıca canım istediği için, küçükken kızlarla oyunlar oynadığım için, babamla aram kötü olduğu için, çevremde feminen erkekler olduğu için eşcinsel olmadım. ben böyle doğdum, böyle var oldum. nasıl ki heteroseksüeller olarak cinselliğinizi ilk keşfettiğiniz o çocukluk çağlarınızda karşı cinse adlandıramadığınız bir çekim hissettiniz, ben de o çekimi hep hem cinslerime karşı hissettim. buradaki çekim hepimizin bildiği en saf duygu olan aşk. bu kadar saf bir duyguyu küçüklüğümden beri hissediyorken yani aşka programlanış şeklim hem cinslerim üzerineyken nasıl olur da ben sapık ya da hastalıklı olabilirim!? sapık ya da hasta değilim. bugüne kadar bir çocuğa, bir hayvana, bir ölüye, çaresiz bir insana sarkıntılık yapmadım ve önüme gelen herkese de sarkıntılık yapmıyorum. bunlar hastalıklı insanların yapabileceği şeyler ve tedavileri var. bunları yapan kişiler heteroseksüel ya da homoseksüel olabilir. buradaki hastalıklı olan durum cinsel yönelimlerimiz değil! birbirini seven iki insanın arasında bir çekim olmasından doğal daha ne olabilir. bu ister cinsel olsun (homoseksüel, biseksüel, heteroseksüel), ister sadece romantik olsun (aseksüel) çok normal. sadece heteroseksüeller kadar sayıca fazla olmamamız sizden farklı olduğumuz anlamına gelmiyor. heteroseksüeller dışında kalan tüm cinsel yönelim ve kimlikteki insanlar da yer, içer, sever, yaşar ve ölür. kimse kimseye cinsel yönelim ya da kimliklerini bulaştıramaz(!) merak etmeyin. heteroseksüel bir ailenin çocuğuyum neticede. lütfen kafanızdaki ön yargılardan arınıp, dini ve toplumsal kalıplarınızı bir kenara bırakıp objektif bir şekilde araştırma yapın, gerekirse bize sorun. düşüncelerinizin, inançlarınızın kölesi olmayın. siz onların efendisisiniz, onlar sizin değil. biliyorum bunca yıl kişiliğinizin ve fikirlerinizin şekillendiği bu yapılardan arınmak zor olacak ama en azından deneyin. hepimizin daha iyi, daha mutlu, daha huzurlu bir dünyada yaşayabilmesi için lütfen bunu yapmaya ve bizleri anlamaya çalışın. o zaman her şey daha da güzel olacak. kendinize çok iyi bakın, hoşçakalın.
eşcinsel bir erkekten sevgilerle...