bayramda eski sevgilinin annesini aramak

yapsam mı yapmasam mı diye düşündüğüm eylemdir. lakin sokakta görüp selam veriyorsam aramam da lazımdır. gelenek göreneklerine bağlı bi herif olsam yapardım diyerek üstünü örttüğüm konudur.
çıkmadık candan umut kesilmez.

(bkz:aramaya inanmak)
bunun tam tersi bir kadın arkadaşımın başına geldi.

arkadaşım oğlunu terk ettiğinden beri kadın her dini bayramda arıyor, aramadığı zaman mesaj atıyor. hala kadına oğlum senden sonra mutlu olamadı, "dön tülay" falan diyor. hahaha
nedense türkiyede aşklarımız da arabesk yaşanmakta. iyisi ile kötüsü, ile bir yaşanmışlık var ve bunu iki kişi belli özel durumlar haricinde, tek başına yaşamıyor. gün geliyor, birşeyler bitiyor, ayrıldığınız sadece sevgiliniz bu unutulmamalı. ben annesini de ararım zor durumdaysa eski sevgilimi de ararım yaşananlar yaşanmıştır. kimse kötü değil neticede dostluk baki kalmalı.
aileye en yakın arkadaş kontenjanından iç güveysi gibi girdiyseniz kopmanız zor olur .sırf eski sevgiliyi korkutmak için arayanlarıda olabilir.sen sadece bayramlaşıp kapatır umarım diye dua edersin o zevkten dört köşe olur.diğer ihtimalde ben unutamadım ona da unutturmam diyen saplantılı eski sevgilidir.