behind the candelabra

şamdanın arkasında. başrollerini matt damon ve michael douglas ın paylaştığı * amerikalı piyanist ve şarkıcı liberace’nin scott thorson’la yaşadığı aşkı anlatan güzel bir film gibi görünüyor. fragmanından izlediğim kadarıyla ikisine de makyaj çok yakışmış ve kıyafetleri göz kamaştırıyor. zirveye filmdeki kostümlerden birini giyerek * gelmek isterdim. http://www.kaosgl.com/sayfa.php?id=13926 al bir de burdan yak!
liberace'nin hayatını anlatan, yönetmenliğini ocean's serisi ve daha birçok başarılı filmden hatırlayabileceğimiz steven soderberg'ün yaptığı 2013 yapımı hbo filmi.

film, bahsedildiği üzere amerika'nın zeki müren'i diye tanımlayabileceğimiz liberace ile çalkantılı aşkı scott thorson'la ilişkisini ve o süreci anlatıyor. aslında hikaye klasik: liberace gözüne kestirdiği yakışıklı ve ''genç'' erkeklere öncelikle arkadaşça yaklaşır, bu arkadaşlık jakuziye daha sonra yatağa devam eder; bir süre sonra liberace bu erkekleri yavaş yavaş kendisine benzetir (gerçekten) ve sıkılınca da hiçbir şey olmamış gibi bir köşeye atar.

ikisini de çok beğenmesem de gerek michael douglas ve matt damon'ın başarılı oyunculuğu, gerekse dönemin işlenişi-görsellerin göz dolduruşuyla güzel bir film ortaya çıkmış. aşkın doğuşu, yükselişi ve artık büyünün bozulmasını gerçekçi bir biçimde anlatmasıyla da acı bir gülümsetmesi var.

fragman -