ben de sizin bacak aranızı çeksem hoşunuza gider mi

meclis bahçesinde camış gibi uyurken çekilen fotoğraflarının gazetelerde yayınlanması üzerine çılgına dönen akp tokat milletvekili zeyid aslan'ın tesadüfen rastladığı ve olayla alakası olmayan bir grup kadın gazeteciye sarf ettiği küfür, dahası küfür zincirlemesi.

basın özgürlüğü olan her ülkede sanat ve siyasetçilerin her haliyle medya ve gazeteye konu olabileceğinden haberdar olmayan akp'li aslan'nın, tepkisini; bacak arasına yönelik göstermesi de hayli manidar aslında. uyurken görüntülenmek ile birinin bacak arasını çekmek arasında enteresan bir doyumsuzluk bağı var, böyle tecavüze meyilli olmak gibili bir cinsten. bu yönüyle, birini tanımaya çalışırken çocukluğuna inmek kriteri uygulandığında, aslan'da inilecek yer kalmadığı hemen göze çarpıyor. cinsiyetçi, aşağılayıcı, alanen küfür ve hakaret içiren tümcelerin konuyla alakası olmayan insanlara savrulması da, bu gücü nerden buluyor dedirtiyor. küfür seceresi hayli kabarık olan aslan daha önce de kamer genç'in annesine küfretmişti. dokunulmazlık zırhını ahlaksızlık zırhına çeviren hareketler bunlar, çok aşağılıkça.

aslan'a ait küfür ve hakaret metni:
"ben sizin bacak aranızı çekip gazeteye bastırsam, bu ahlaksızlık olur değil mi? ama sizinki gazetecilik oluyor? bir dahaki dönem hiçbir gazeteci buraya giremeyecek. sizi buraya sokturmayacağım. elimden ne gelirse yapacağım. bunu mücadelesini vereceğim. siz bu yaptıklarınızı gazetecilik mi sanıyorsunuz?"