birgül ayman güler

türk ulusunun kürt milletiyle eşit tutulmasını içime sindiremiyorum" diyen "modern türk kadını".
örnek chp teyzesi.

(bkz: kürtlerin yok sayılması sorunu)
dürüst bir kadınmış. ırkçılığını, faşizmini süslemeye, gizlemeye gerek duymamış hiç.
bdp eşbaşkanı selahattin demirtaş, kendisine sorulan, "güler'in bu sözleri sizi şaşırttı mı?" sorusuna, "hayır. biz şaşırmadık. zira bu sözler, chp'nin ve devletin 90 yıllık asimilasyoncu politikasının bir cümlede özetlenmesidir. sayfalarca kitap yazarak anlatamayacağımız bir ideolojiyi, faşizan bir zihniyeti, apaçık bir dille ifade etmiştir. bu yüzden kendisine teşekkür etmek gerekir. ayrıca bu sözlere biz değil, chp sosyal demokrat bir partidir diyenler şaşırmalıdır." diye cevap vermiş.
turkiyede iktidarin ordunun ve chp'nin olmaz olsun dedirten muhalefetinin neden ve nerede benzestigini gormemizi saglayan, sasirtmayan irkci, fasist, kafatasci milletvekili. bize dusen bu koroyu birbirinden farkli sanmak, yaristirilip yaristirilip yatistirilmak, orda burda akp versus chp oyunu oynamak.
sözylediği sözler hakkında herhangi bir düşüncem yok . ancak bu sözlere karşı kıyameti koparanların daha 2 yıl önce meydanlarda alevileri yuhalatan , ermenilere etmedik küfür bırakmayan , "afedersiniz rum" gibi bir kavram yaratan kişiye ve zihniyetine karşı zerre ses çıkarmaması bende eror veriyor . ve bir gerçeği ele veriyor .
sayının ve gücün ne kadar önemli olduğu.sonuçta kaç ermeni var ki veya kaç rum var ?
ve olayın aslı yüzünün chpnin içinde olduğunu düşünüyorum. chp tarihinde bu kadar absürd bir dönem daha yaşamamıştır . chpye ırkçı diyenler var . birçok ülkede ırkçı (ırkçı,faşist , milliyetçi)parti var . hangisinde sezgin tanrıkulu gibi bir figür var ? imralı görüşmelerine bırakın sert çıkmayı destek veren bir yönetimi var ?