bu sene kar göremeyecek olmamız

küresel ısınma sonucu iklim değişikliğinin bir sonucu. ayrıca istanbul ve çevresinin ormanlık alanlarının tahribatı sonucu olması gereken sirkülasyonun olamayışı da bunun en büyük etkileri arasında yer alması sanırım bu sene kar görmezsek yaz hiç gelmeyecek gelirse de önümüzdeki yaz aylarında ciddi su sıkıntısı çekecekmişiz gibime geliyor.
anlamıyorum ben bu olayı ısı adası oluştu deyip duruyorlar da yani bu ısı adası tamamen bütün türkiye'yi de mi etkiliyor. yurdun hiç bir yerinde doğu karadeniz ve doğu anadolu hariç kar göremedik. ama avrupa'nın ve dünyanın diğer ülkelerinin çoğunda kar var. nasıl oluyor da biz de olmayan onlar da oluyor. ula 6 yıl sonra roma'ya bile kar yağmış ama bize yağmıyor ki coğrafi konum olarak kutuplara roma'dan daha yakın olmamıza rağmen. kafamda iyice acayip senaryolar dönmeye başladı. bunun küresel ikliminin değişmesiyle falan alakası olduğunu düşünmüyorum artık ciddi ciddi. kesin bir şeyler dönüyor. iklimle oynuyor birileri. yeter artık çekin elinizi ülkemizin üstünden ayol. aaa. bıktırdınız bree deyyuslar.
harbiden de kar mar göremedik. neyse n'apalım belki bir gün küresel ısınmanın olumsuz etkileri kaybolur da eski kış günlerini tekrardan yaşarız.
uludağ'dayım uludağ'da
karı izliyorum karı
donu çözülmüş karı
masamda buz gibi biram
hani ya rakım
herkesin elinde ski kayıyor
benimki kırık
benim adım orhan veli kanık
yüreği yanık