çapa devlet hastanesi

bir diğer adıyla istanbul üniversitesi çapa tıp fakültesi hastanesi. bugün talihsiz bir kaza sonucu aciline gitmek zorunda kaldım. o koşturmaca yapılacak tüm kontroller filmler tahliller, her yapılacak işlem başka başka binalarda. neyin nerde olduğunu bilmiyorsunuz vs. neyseki sora sora bağdat bulunuyor. acil durumlarda yardımcı oluyorlar. acil bölümüne gelenleri görünce başımıza gelen kaza da neymiş diyor insan. kimseyi düşürmesin.
mr için 2015'in mayıs ayına randevu veren ama paranız varsa hemen çekeriz diyen,son bir yıldır kim kime dum-duma belli olmayan yer. durum sadece hastalar için değil,tıp öğrencileri içinde kötü.geçen yıl değişikliğe gidildi ancak sistem tam olarak rayına oturamayınca öğrenciler bile bu duruma dayanamadı.
öğrenciler arasında yapılan bir araştırma;
http://www.medimagazin.com.tr/hekim/tip-...
çok fazla kedi köpek görebileceğiniz hastanedir.kediler ve köpekler bu hastaneyi o kadar benimsemişlerdir ki acil senin amfiler benim gezerler.işin ilginç tarafı hastalar dışında hiçkimse(öğrenciler,doktorlar ve diğer personel) bu durumu hiç yadırgamaz.ayrıca bu kedi ve köpekler tam bir barış içinde yaşarlar beraber yanyana yemekhanenin yanında uzanırlar öğrencilerin getireceği yemek artıklarını beklerler.bu steril hastane ortamını ayrıca cerrahpaşa tıp fakültesinde de görebilirsiniz.evet türkiye'nin en önde gelen iki tıp fakültesinin hâli tam olarak böyledir.
en son iki sene önce gittiğim, fıstık gibi bir hemşirenin benden kan aldığı hastane.