çevreye açılmak

yapanlar varsa konuşmak istediğim eylem.
hiç tavsiye etmem. 2 kişiye açıldım yemediğim hakaret kalmadı. 5 aydır avukat arıyorum. yediğim küfürle oturuyorum. genderfluid nedir diye sordular. açıklamasını yaptım, erkekliğimle dalga geçtiler. bi daha anlatanı s**sinler. elimde yazılı kanıt var. sadece avukat yok. insan hakları mahkemesine kadar götüreceğim. bunlardan biri yüzünden dark bear'da zararlı çıktı. * bunu telafi etmenin de bi yolunu arıyorum. *
boş verin. anlatıp da ne olacak sanki.
çevrenize göre güven özveri ve tecrübe isteyen bir durum olabilir.
çevremdeki hetero erkek grubuna daha önce cinsel yönelimleri anlatıyordum. bu işlerin tercih olmadığını hetero olmayanlara da saygı göstermek gerektiğini söylüyor hetero olmayan yakın arkadaşlarım olduğunu da belirtiyordum.
sürekli benle takılan bir hetero arkadaşımla kahve içerken biseksüellikten bir konu açıldı.

+siz benim cinsel yönelimimin ne olduğunu bilmiyorsunuz ki
-hetero değil misin? neyini bilmeyelim
+yoo, değilim.
-nasıl lan, nesin o zaman?
+biseksüelim
-ohaa, sen bizden daha heterosun(maskülensin demeye çalıştı herhalde)
+ee ne düşünüyorsun?
-ben marjinal adamları severim bunu sen de biliyorsun. benim için sıkıntı değil. bana 10 üzerinden kaç puan verirsin? hangi tipleri seviyorsun?
+???

şeklinde konuşma ilerledi. ilk başta sorular sordu ve ben de kendimi nasıl keşfettiğimi, biseksüel olmamla çok mutlu olduğumu falan söylemeye başladım. sonra bir baktım konuyu değiştirmeye çalıştı. sanki bu olay hiç olmamış ve ben kendisine hiçbir şey söylememişim gibi davrandı. böyle garip bir açılma yaşadım ve bayağı da rahattım. bu arkadaş her ne kadar farklılıklara saygılı biri olsa da bu konuda diğer insanların birçoğu gibi olmayınca dıştan "sıkıntı değil" falan dedi ama içinin tam olarak öyle demediğini net olarak anladım.

anlayacağınız, her ne kadar kendi aramızda görüş ayrılıkları olsa da sanırım bizi bizden iyi anlayan yok.