charles manson

“bana tepeden bakarsanız, bir aptal görürsünüz. bana aşağıdan bakarsanız, tanrınızı görürsünüz. bana tam karşımdan bakarsanız, kendinizi görürsünüz.” vecizesini söylemiş seri katil.

annesi 16 yaşında bir hayat kadınıyken doğan charles manson, çocuk yaşlarda annesinin cezaevine girmesi nedeniyle hırsızlık yaparak geçinmeye, sokaklarda yaşamaya başladı. 18 yaşında kendisi de tutuklandı. cezaevinde bıçak tehdidiyle bir koğuş arkadaşına tecavüz etti. 1954 yılında şartlı tahliye ile serbest kaldı. sahte çek vermek, kadın satıcılığı, uyuşturucu vb. suçlar nedeniyle defalarca hapse girip çıktı. 1967 yılında son kez tahliye olduktan sonra, etrafına topladığı kişilerle bir "aile" oluşturarak los angeles ta bir çiftliğe yerleşti. bu çiftlikte geliştirdiği "teorilerle" yönlendirdiği müritlerinden beş kişi, roman polanski'nin hamile eşi sharon tate, abigail folger, polonyalı oyuncu wojciech frykowski, erkek kuaförü jay sebring, ve lise mezunu bir genç steven parent'i los angeles, kaliforniya'da vahşice öldürdüler.
ertesi gece bu kez manson'un da katıldığı grup, labianca çiftini aynı şekilde öldürüp parçaladı. taraftarı olan bir kadının, farklı bir suçla tutuklandığında, işledikleri cinayetleri övünerek anlatması sonucunda manson ve dört arkadaşı tutuklandı. idama mahkûm edilmelerine rağmen kaliforniya yüksek mahkemesince idam cezasının kaldırılmasıyla, cezaları ömür boyu hapis şekline dönüştürüldü. toplam cinayetlerinin sayısı belirlenemeyen manson ve grubunun 35 ölümden sorumlu olduğu sanılır. charles manson abd'de nefret edildiği gibi, kendisini seven, serbest bırakılmasını isteyen çeşitli fan kulüpler oluşturup kampanyalar düzenleyen bir hayran kitlesine de sahiptir. ( vikipedi'den alıntıdır.)
sesi süperdir elvis kadar başarılıdır ama bir suç makinesidir sanırım ne kadar korkunç bir piskopat olduğunu anlaymama gerek yok videoyu izleyin yeter