chp kadıköy mitinginin taksime alınması

chp doğru bir karar alarak kadiköy mitingini iptal edip taksim ile dayanışma kararı aldı.
gün dayanışma günüdür.
yanlış bir karar.başbakana "alda at" dedirten orta gibidir.yıllarca kanlı bıçaklı kavga eden takımlar bile ortak renk olarak yeşil renkte buluştu.amaç ortak bir noktada buluşmaktı.sporda olduğu gibi ayno şey siyasettede olmalıydı.ancak chp siyasi malzeme elde etmek istemiş olacak ki böyle bir iş yapmış.sonuçta olaylarla uzaktan yakından alakası olmayan chp ve kılıçdaroğlu başbakanın karşısına geçmiş oldu.böylece başbakanda eylem chp ve zihniyeti ürünü gibi lansedince halk yığınları psikolojisinde oluşan darbe,anarşi,belirsizlik imgeleri oluştu.en azından sosyal medyadaki gözlemim bu yönde.
bir de buradan yak hali. ne chp'si oraya vatandaş toplanıyor. ve o kadar çoklar ki biraz efendi olun da buna uyun.
chp nin fırsatçılığı ve işgüzarlığı. yok ki doğru düzgün bir parti insanları yönlendirsin..o kadar insanın ciğerlerine işleyen gazlar boşa yutulmamiş olur umarım.
ufak tefek krizler yaşansa da chp'nin süreci sömürmeye yönelik çokta çabası olmamıştır, olamamıştır. gezi parkı direnişi kendiliğinden bir sivil harekete dönüşmüştür. rte'nin otomatiğe bağlanmış cehape bunun sorumlusudur serzenişleri dışında meydanlarda sol ve muhalif her kesimden insan yer almıştır. chp'nin süreci desteklemesi takdire değerdir ama sadece bu kadardır. zaten kılıçdaroğlu da direnişi kendilerine maletmeyip, üsturuplu hareket etmiştir. haksızlık etmeyelim chp, kadıköy mitingi yapılacağı zaman bölmeyin, iptal edin bize katılın diyorduk. bize katılan insanlara sırt çevirmek haksızlık olur. direniş hepimizin, gezi hepimizin! bu ülke sahipsiz değil!