cinsellik olmadan aşkın bir anlam ifade etmemesi

aşkın temelinde iki tarafın birbirine karşı hissettiği cinsel çekim vardır. bir insan eğer aşık oluyorsa bu karşı tarafla cinsellik yaşamak istediği şeklinde yorumlanabilir. özetle aşk sanıldığı kadar saf ve temiz değildir.
başlığı malum kişi açtı zannettim. seks aşk için bir amaç değil araç olmalı. eğer sevdiğinle seviştiysen her seviştiğini sevemezsin demişti bi lez tanıdığım.
kesinlikle doğru bence. çünkü seks aşkı da kuvvetlendiren, sağlamlaştıran, partnerleri yakınlaştıran bir eylem. belirli bir süre ve belirli bir yere kadar elbette olur ama sürekli sekssizlik mümkün gibi görünmüyor. insanın gözü dışarıya kaymaz mı yahu ?
"kime göre" dediğim başlıktır. iki olayı ve yahut olguyu kıyas edebilmek için o ikisinin aynı kulvarda olması lazım. cinsellik ve aşk size göre aynı kulvarda mı? galiba bana göre bu ikisi aynı kulvarda olmadığı için, biri olmadan diğeri anlamsız diyemiyorum.
ben böyle düşünmüyorum açıkcası sevgi saygı anlayış olması aslında et ete değmeden birbininiz gözüne baktığınızdaki hissiyat güven dürüstlük bunlar belki çok saçma gelicek size biliyorum ama benim fikrim böyle çünkü başlık biraz ağır gibi sex olmadan aşkın anlamı olmaması ? tamam kan çeker istersin ateşli olur duramazsın vs vs ama ben bir hayat kurup yaşmak istediğim bu yolda ilerlediğim yediğim içtiğimin ayrı gitmediği onu çok seven düşünen biri olarak sex olmayınca aşkımdan kaybetmem asla benim fikrim bu yönde belki yanlış düşünüyor olabilirim iyi akşamlar dilerim