cory monteith

glee serisinde finn hudson karakterine ses/can veren kanadalı aktör.
çok yakışıklıdır. tatlı bir yamuk gülüş şekli vardır. ancak şimarık tavırları kendisini çok itici yapıyor.
dizi aşkını gerçekleştirmiştir, lea michele ile bir beraberlikleri bulunmaktadır tabi şimdilik.
sesi bariton olan aktördür. (bkz: kıçımdan tanım ) 4. sezona kadar o abuk sırıtışı, o salak tavırları ile tiksindirmiştir kendinden fakat 4. sezonda bi hoşuma gitmeye başladı.
cory reyiz ölmüş beyler, nur ef em altyazı geçti

her an incicilerin bir olayı olarak açığa çıkacak diye düşünüyorum

*

*
alkol ve eroin karışımından overdose olup öldüğü açıklanmıştır bugün.
öldüğünü duyduğumda söylediği şarkıları dinleyip dinleyip triplere girmeme sebebiyet veren yetenekli şarkıcı, oyuncu. her zaman izlediğim dizilerde ki, filmlerde ki karakterlerle ve gerçek kişilikleriyle büyük bir bağ kurarım ve cory monteith'lede bu bağı kurmuştum. glee'nin unutulmaz ismi.epey bir glee fanatiği olarak ölümüne, daha doğrusu ölümünden sonraki tepkileri biraz-nasıl denir-eğreti bulduğumdur. oyunculuğu, inanılmaz sesi, sevimliliği tamam bir yana ama kendisini düşünmeyen; bir otel odasında aşırı dozdan giden bir insana böyle aziz-miş gibi muamele yapılması ne bileyim bana biraz yersiz geliyor. işin-gücün var, allah'a şükür elin kolun sağlam, yanında seni destekleyen sevgilin var ama sen rehabilitasyondan çıkar çıkmaz ölümcül doza ya da bir uyuşturucu kokteyline başvuruyorsun.

ne bileyim, kimin ölüp kimin yaşacağına tabi ki karar verecek ben değilim (olamam da) ancak kendisini böyle düşünmeyen/miş bir insan için bu tevazuyu, sempatiyi doğru bulmuyorum.