değişen dünya düzeni

her şey yol alabildiğince yol alır, mutlaka da bununla beraber iyi düşünürler de bitirilir, sonrasında ne olur, gerçekten muhteşem bir şey olur, dünya artık eskisi gibi olmayacak, sizler için hüsran ama dünya için iyi olan bir şey olacak , iklim dünyanın sorununu çözecek, sonra üzülen varsa da bana karşı yapmayın lütfen, bu çok klişe olur, bir de nedir bu ya sizden çektiğim, olmaz yani , bir düşünün, düşünmekten çekinmeyin, ben var oldukça, bunun arkasında olacağım, yani iklim dönüşümünün, ben buradayım siz neredesiniz?
tüm moralimi bozan değişimdir. baktığımız zaman çok şey değişiyor. eskiden günlerce, aylarca ufacık bir cümle için mektuplar beklenirmiş. şimdi değil mail, whatsapp'a bakıyor her şey. saniyelik ve kısacık işlemlerimiz. şu kolaylık bazı kavramları da değersizleştirmiyor değil ama bir kere ayak uydurmuşuz. düzen böyle gelişiyor ve devam ediyor.
evet dönüşüm başlıyor, insanların yapamadığını iklimin yapması artık kaçınılmaz bir gerçek, bir uyanış zamanı derim, daha da dinç ve uyanık olmak ne güzel bir durum, işte anlatılan o hikayenin durumu olan olaydır..