diyanet'in ateistle evlenilmez kestiği hayvanın eti yenmez fetvası

gün geçmiyor ki diyanet yeniden sıçıp sıvamasın. bugünkü konumuz ateistlerle evlilik ve hayvan kestiklerinde yenmemesi. bu aralar cinsellik yerini evliliğe ve mutfak detaylarına bırakmış durumda, sanırım yakın zamanda sevişilmiş.

http://www.birgun.net/haber-detay/diyane...
gayet mantıklı bir açıklama . ateistin kestiği et helal olmaz. dine göre yenmemelidir. dua okumadan et mi kesilir? evlilik için de sıkıntı. biz müslümanlar sadece yorgan altında allah'ın görmeyeceği şekilde sex yaparız. şortla duş alırız. ya ateist eşim çırılçıplak duş almak isterse? daha fenası ya yorgansız sevişmek isterse ?? rabbim beni çıplak görse hemen intihar ederim kendimi
dinde bir kural vardir, bir sey acikca yasaklanmis ise o yasaktir, tartisilamaz. mesela kimse diyanet alkol yadak deyince tepki vermez, acikca yasaklanmistir cunku. bu yasak degildir demek, sirk kosmaktir. ama insanlar gunah islerler, gunah oldugunu bilerek alkol icebilirsin. gunahkar olursun ama muslumansindir. ama alkol yasak degil dersen, bu sirk kosmaktir ve dinden cikmak gibi bir seydir. misal, a kisisi inancli bir birey. ateistle evlenmenin yasak oldugunu biliyor ama atesistle evlendi. gunahkar oldu ama musluman. ben de inancliyim ama alkol kullanirim, evlenecek olsam ve sevdigim kisi ateist olsa gunahini goze alir onla evlenirdim. esas olan inanmaktir dinde. mesela dinimize gore kuzen ile evlenilebilir. ben evlenmem, cunku kardesim gibi gelir. hatta yadirgarim. ama dinimize gore evlenebilirsin. ne desin diyanet, kuzenle evlenilmez mi desin. dinin kurallari bellidir, uymak zorunda degiliz ama carpitilmasini isteyemeyiz. ateistin kestigi haram olabilir, ama yersin. boyle gercekten. nasil bana ateistle evlenmek dogal ve mantikli geliyorsa mesela bazilarina da ensest normal gelebilir. bu adamlar da ensestin yasak oldugu yonundeki fetvayi elestirebilirler, enesestciler fetva verebilir ve fetvalari bu yonde olabilir. bu ne kadar yanlissa, hayat gorusumuze ters olan her fetvayi elestirmek de o kadar yanlistir.