eşcinsel diye birini dövmek

tanım: bireyin cinsel yönelimini sebep bilerek kişiye uygulanan şiddet.

yorum: kars ya da başka bir konum, dünya üzerinde kendisi gibi olmayana yaptığı zulüm ile insanlık çoktan çürümeye başladı bile..

ki ülkemiz dini bütün * insanları sağolsun hoşgörünün tüm renklerini ötekilere göstermeye pek meraklı..
bu tarz olayları görünce hep üzülüyorum, sonra da düşünüyorum. kınamadan önce lütfen sonuna kadar okuyun.

ülkemizin hali ortada biliyorsunuz. istanbul ve izmir haricinde bir yerde yaşamak, küçük şehirlerde gey olmak daha da zor. hele ki bu konu doğuda bir yer ise. çünkü orası ataerkildir, orada erkeklerin yapacakları şeyler keskin çizgilerle çizilmiştir. maskülen geylerde bu sorun olmasa bile feminen geyler için maalesef zor oluyor. çünkü insanlar senin eşcinsel olduğunu anlayabiliyor. kafalarında da eşcinsel imajı "top, oğlan" seviyesinde olan insanlar hemen sözlü tacize başlıyorlar. bunu istanbul'da da yaşayabilirsiniz, ama yaşınız ilerledikçe azalma olacaktır. anlamaya çalışmıyorlar, onların gözünde sen dalga geçilecek, hor görülecek, ezilecek, itilecek, kakılacak ve hatta dövülecek bir "nonoş"tan ibaret oluyorsun.

arkadaşın fotoğrafını gördüm. temiz bir yüzü var, hareketleri dolayısıyla feminen sanırım. çünkü davranışları ve hareketleri yüzünden bir kafeden de geri çevrilmiş. asla bu hareketlerini toplum normlarına göre ayarlamalı demiyorum, ama keşke üniversite seçiminde biraz daha medeni bir şehri seçseydi. bildiğim kadarıyla doğuda malatya, diyarbakır ve antep bu konularda iyi. eşcinsel dernekleri de var. eminim kars'ta sayıları azdır, iyi çalışan örgütleri de yoktur. yalnızlık ve üstüne fiziksel şiddet arkadaşı depresyona sokabilir. güçlü olsun, çünkü kazanan kendisi olacak. ona vuran eller birgün bir şekilde kırılacak, burunlarından fitil fitil gelecek.

bir gün umarım 81 ilimizde de geyler mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşarlar. el kaldıran o insanlar, homofobik olan diğer mahlukların geylerden de kat be kat daha günahkar olduğunu hepimiz biliyoruz (buradaki günahkar kısmı onların kafa yapılara göre yazıldı)

hem yüzündeki hem de kalbindeki yaralar çabucak iyileşir umarım arkadaşım! bunu gönülden istiyor ve diliyorum.