eşcinsellerin homofobisi ile nasıl başa çıkılır

homofobi ile nasıl başa çıkılır, benim alanımın ve bir şeyler yazarsam ukalaca olur, politik bir süreç çünkü homofobi, bilirsiniz, benim asıl kafa patlatmaya müsait konum,
eşcinsellerin homofobisi ile nasıl başa çıkılır?

homofobi denen rahatsızlıktan herkes nemalandığı için, eşcinseller de bu ataerkil toplumun bir parçası olarak tabi ki homofobik olunabilir,
birkaç bilgi vermek istiyorum uzun yazıma geçmden önce, bir kere ben homofobinin bir ölçü - scala olduğunu düşünüyorum, herkes de biraz vardır yani, sadece kat sayısı düşüktür, atıyorum, orlando,'ya saldıran piç kurusunun 100 ise, twitter da kendisine yürüyen erkeğe "heteroyum la ben, git ibne" mesela 70dir, tabi sayılar kafamdan uyduruldu, kendinize bir katsayı bulun işte.
ikinci açıklamam: eşcinsellerin homofobisi derken , içselleştirilmiş homofobiden bahsetmiyorum, ben psikolog değilim," içselleştirilmiş homofobik kesin gizli gay"dir diyemem,

yukarıda yazdığım bilgiler ışığında, biri neredeyse beni intihara sürükleyen, 4 olayı anlatacağım, gerçi biri heteronormatifliğe kaçıyor, onlar üzerinden benim eşcinsellerin homofobisi ile nasıl başa çıktığımı size naçizane öneriler de bulunarak yazacağım, kabul edip etmemek sizin elinizde.

1 - tarihi siktir et, twitterdan kendisine resmen koştuğum bir ayı vardı, taciz ettiğimi düşünmüyorum, çünkü o genelde cevap veriyordu, hatta bir tweetimi fav filan yaptı, neyse, bir gün ayıyı yolda gördüm, bana nerede oturduğumu ve nerede çalıştığımı sordu, söyledim. akşam buluşmak istediğini söyledi.
ben orospu ibne olarak, umrumda olmayan biçilmiş ahlak kurallarından yoksunlukla tamam dedim, sanıyorum ki şarap içeceğiz, ..vb. elemanın sevgilisi varmış (ki bu da umrumda değil, çünkü benle gayet tek gibi konuşuyordu) ve sevgilisi , bir uzman olarak danışıldığım bir arkadaşın instagramına fotoğrafımı (üstelik çok samimi değilim o kişi ile de neyseki açığım) gönderip arkadaşa "taciz ediyor beni" demiş. arkadaş asla benim birini taciz etmediğimi biliyor olacak ki bana ilk olarak danıştı. ama danışırken , ayısözlük inan bana, jagten filmindeki herife döndüm, öyle bir utandım ki, öyle bir yerin dibine girdim ki, tamam açığım ama o kadar açık değilim, ne diyeceğimi bilemedim, neyse arkadaş uygun dille öbür ayıya cevap verdi.
engellemeden önce o ayıya şunu yazdım "sakın karşıma çıkma!" , o ne yazdı "siktir git orospu ibne!"

önerme: eğer biri size yavşıyorsa , yaylarınız gevşiyorsa egonuz yumuşar ve peşinizden koşulmak hoşa gider, "uyy göbüşünü yidiğim" denmesi harika., 40 yılda bir üstelik sadece "sokarım erkeklerine" denilen bir ülkede, bir küçük sinek kadar kocanız olmuşsa ve o bunu görmüşse , (olabilir) o zaman ibne olan karşıdaki oluyor, siz rahat rahat istikbal;'e gidip ortopedik yatak bakabilirsiniz.

kendisi ibne olmuyor, aldatan suçlu (bu kavramlara inanmamakla beraber) değil , sen orospusun , tıpkı kötü kadın arzu okay gibi.
işte o zaman homofobisini kusarlar.

çözüm: birine yavşarken, mutlaka homofobi ile maruz kalacağınızı hesap edin,yani o karşıdaki istediği kadar lgbti, aktivist, açık olsun, homofobi öldürür ve homofobi kişide bitmez.

2 - çalıştığınız yerde, lgbti varsa size uzak davranacaktır, çünkü açığa çıkmak istemeyecektir, hatta size kötü bile davranıp arkanızdan konuşabilir (ki bu içselleştirilmiş homofobi oluyor) , bu mesele çok önemli değil, eşcinsel olduğunu düşündüğüm kişiyi yine twitter da ekleyince, beni direk engelledi.

önerme: ben ki öğrenci iken fahişelik yapmış biri olarak, o kişiyi az biraz stalk ederek aslında facebookunda , ..vb. ayılarla arkadaş olduğunu gördüm, çünkü ben ona göre kadınsı, efemine..vb.yim. ve eğer benimle yemekhaneye gelirse "ibneler geliyoooo diye" marş söyleyeceklerini düşünüyor.

çözüm: maskülanite evet etkili bir yöntem, yapabilirseniz maskulenmişsiniz davranın, ben yapamıyorum, "ay doktor beyy" diyerek gayet rahat davranıyorum, bırakın karşıdakinin homofobisini. dönüp dolaşacak yanınıza gelecektir. size gelmese bile etrafında mutlaka sizin de etrafında olduğunuz insanlar olacaktır. homofobi bumerang gibidir, içinde tutamazsın ama geri tekrar sana döner.

3- çok güzel seviştiğim adam, sabahında çay içmeye çağırdığımda, beni "lütfen çok yazma , annemler yanımda" demişti ki aslında o dün seviştiğimizde yarın yemek yiyelim deyip, full aktifliğinden ödün vererek boynumu çok güzel öpmüştü. mesele burda full aktif barzoluk değil.

önerme: adam bir gün öncesinden harika seks yaptığına pişman olmamak adına "belki bir daha götürürüm" diyerek yemek daveti sözü veriyor, sonra "aman allahım, çüküm çürüyecek, ibne oldum, cehennemde yanacağım, hayatım yozgat, bok pusür" diyerek panik yaparak homofobisini kusuyor.

çözüm: seksi kendiniz için yaratın, öyle davetler alınca gerçekten karşınızdakinin emin olup olmadığını bilin, benim ki yozgatlıydı, daha ne kadar kesin olabilirdi, tabi ki ensest oranının tavan yaptığı şehirden bekleneni yapacak adam,
takmayın, maddeci olun, karşısındakinin göbeği umrunuzda olsun, orada zıplayın ve ertesi günü "aşkım güneşli sabaha uyanalım" diye düşünmeyin.

4 - aşk:
birkaç hafta önce birine açıldım, önceleri arkadaşımdı ve ben her şeyi açık açık konuşan biri olarak onunla da konuşuyordum, cinselliğimi özgürce eyleme dökmem ona biraz ahlaksızca geliyordu ama iyi arkadaştık.
dayanamayıp aşık oldum. (sonraki yazılarım, heteroya aşık olmak ve arkadaşa aşık olmak olacak) neyse ne. aşk hikayesi anlatmayacağım:
adam bana bunu yazdı: sen benle sadece sevişmek istiyorsun.

önerme: eğer orospu ibne iseniz, aşık olamazsınız, istediğiniz sadece yaraktır. ondan dolayı sadece sevişmek istersiniz. alyans takmayanlar sadece sevişmek isterler, diğerleri aşık olur, düğün yapanlar, sevgilisine su altı evlenme teklifi edenler.
homofobileri şuna dönüşür: eşcinseller seksi düşünür sadece?

çözüm: ben adamı aradım ve gerçekten düzgünce aşık olmak ile cinselliğin temel ilişkisi olduğunu ama aşkın başka şeyler ile birleşince güzelleşebileceğini anlattım, amacım onu istemek değildi, homofobiden bile bahsettim ve ona dedim ki, (şekersiz çay) ben bir adam için ömrüm boyunca şekersiz çay içmeye lanetlendim, sence bu sadece seks mi?
arkadaşlar, kendinizi anlatın, kim olursa olsun, aşağılanmanıza izin vermeyin, meselenin içyüzünü güzelce anlatın, açık açık, tane tane. imam hatipliye anlatır gibi.
ben öyle yaptım. adam anladı ve anladı.

genel çözüm: korunun, herkesin homofobisi bir anda çıkar , işte korunduğunuzda şaşırmazsınız, zırhınızı çıkartıp kalbinizin paramparça olmasından kurtulmuş olursunuz.
konuşun: son örnek gibi.

kısa kesin bazen: sakın karşıma çıkma filan ..gibi değil de homofobisini yenemeyecekseniz, kesin.

susun ve dinleyin. : bazen onlar konuşmak isterler, ben de eşcinselim homofobik değilim demek isterler.

lgbti arkadaş: eğer işyerinizde varsa, onu uzaktan izleyin, kendisi yaklaşırsa yaklaşın ve korunaklı alan yaratın birbirinize, uzaktan uzağa koruyun birbirinizi ben öyle yapıyorum.

sizi seviyorum buraya kadar okuduysanız, siz de beni sevdiğinizi biliyorum.