evim sensin

özcan deniz'in bugün vizyona giren filmi başrolu fahriye evcen ile paylaşıyor. filmin konusu şöyle özetlenmiş;
leyla başından geçen bir ayrılık sonrası baba evine dönmüştür. kalbi kırıktır ve çocukluğundan beri sorunlu bir ilişkileri olan babası selim ile aralarındaki sorunları çözmeye çalışmaktadırlar.
iskender ise küçük yaşlardan beri şanssız bir hayat yaşamış olan yetimhanede büyümüş ve hayatı boyunca hiç evim diyebileceği bir yere sahip olmamış bir adamdır. beklenmedik bir şekilde karşılaşan bu ikili onları aradıklarını bulmalarını sağlayacak bir aşkın içine sürüklenir, leyla yaralarını sararken , iskender'in evi leyla olur fakat bu güzel hikayenin böyle sürmesine engel olacak olaylar peşlerini bırakmaz...

film bugün vizyona girdi ama hayli söylentili bir giriş oldu çünkü film 2004 kore yapımı olan ve imdb de 8.2 gibi gerçekten çok iyi bir puan almış a moment to remember filminin aynen kopyası deniliyor ama zaten film afişinde uyarlama diye belirtilmiş. film vizyona girmeden önce türkan şoraya özel bir gösterim yapıldı ve türkan ablamız film sonunda salya sümük ağlayarak kamerala film hakkıda ki görüşlerini anlattı hoş bir reklamdı bence.
her ne olursa olsun çok başarılı bir filmin türk versiyonu olarak karşımızda ve bana göre izlenesi bir filme benziyor.
dün itibariyle bursa galası yapılan ve izleyenleri salya sümük ağlatan başarılı bir uyarlamadır. filmi özcan denizle izlemek ne bedenimde ne de ruhumda bir kıpırtı uyandırmamıştır. uyandıramamıştır. uyandırmalı mıdır, o da tarafımca bilinmemektedir.

(bkz: ne pis geyiğin var arkadaşım)
filmin başında kore filminden uyarlama olduğunu söyleyen aslında a moment to remember adlı kore filminin birebir kopy paste yapılmış olan versiyonudur.aynı zamanda ülkemiz insanlarının ne kadar taklitçi olduğununda göstergesidir.
sağlam bir türk sineması destekçisi beni, sırf özcan deniz unsuru için kendine çekemeyen bir film. hele ki fahriye evcen, ya ablam sen daha yaprak dökümünde ağlayamıyordun, tolgahan sayışman'ın yanında bile sırıtmış bir kızcağızsın ne işin var özcan'ın yanında be güzelim? ayrıca ''sen yarim idun '' ne ya...