evlilik öncesi seks

evlilik öncesi seks, birbirlerine evlilik bağı ile bağlı olmayan kişiler arasında yaşanan cinsel ilişkidir. tarihsel olarak evlilik öncesinde yaşanan cinsel ilişki bir çok kültür ve inançta bir tabu olmuştur. 1950'li[1] yıllara dek batı toplumlarında evlilik öncesi seks evlenme aşamasındaki çiftlerin cinsel ilişkiye girmesi durumunu tanımlamak için kullanılmıştır. günümüzde ise evlilik öncesi seks tabiri çiftlerin evlilik aşamasında olması ya da olmaması göz önünde bulundurulmaksızın birbirine evlilik bağı ile bağlı olmayan çiftlerin cinsel ilişki yaşamasını tanımlamak için kullanılmaktadır. bugün özellikle batı toplumlarında seksin artık bir tabu olmaktan çıkması ve evliliğin seks için bir önkoşul olması durumunun son bulması ile birlikte bu ifadeyi ikâme edebilecek "evlilik-dışı seks, ergen cinselliği" gibi ifadeler önerilmektedir.
olması gerekendir.. zira; evlilik öncesi seks yapmayan bireylerin yaşamış olduğu gerdek gecesi deneyimleri senelerce aklınızda -değil tebessüm- kıçınızı yırtarcasına kahkaha attıracak hikayeler bırakabilir..

alınız size bir örnek.. yaşayan kişi abim ve yengemdir.. sanırım güç bela bu işi kotarabilmişlerdir ki, şu an eblek mi eblek, şebek mi şebek bir yeğenim vardır *

olay, bildiğiniz üzere, gerdek gecesi geçer.. o akşam istanbuldan akrabalar bile gelmiştir.. hekes evlerine dağılmıştır, bizim gençler de iş başındadır.. gece yarısı abim telaşla evi aramaktadır.. telefonu annem açar, ben ayaklanmış olurum, hatta istanbuldan gelen yengem de saç baş dağınık, üzerine sabahlığını giyerek telaşla odadan çıkar, nooldu der..

x:abim
y: yengem
z: annem

x: alo anne, y'nin kanaması var, napcaz?
z: ay evladım.. olur öyle gece gece neden arıyosunuz? (akrabanın karşısında kızarmıştır)
x: anne ama çok kanıyor... acıyor da.. vallahi kötü oldum.. bilsem yapmazdım * *.. yanlış birşey mi yaptım???
z: evladım.. ilk olmuş.. neyse.. siz kapatın, sabah konuşuruz, birşey olmaz..
x: anne y senle konuşmak istiyor (öeeh! sibobum patladı diyecek zaar)
y: anneee.. çok kanıyor korkuyorum
z: evladım korkacak birşey yok (annem artık tükendi, utanmayı da bıraktı.. naapsınlar kendi dertleri. aramasalarmış.. artık kezbanlıkları, bizim gülme malzememiz ihi! )
y: anne kıvamı da koyu.. kan gibi değil..
z: bla bla bla bla... (bir sürü bilimsel tanım.. annem üni.de tıp dersleri almış.. hahhayt!)
y: peki anne.. sıkıntı devam ederse aricaz yine..
z: tamam kızım..telefondan sonra evdeki konu:

z: anam.. çilekeş anam..
a: akraba

a: ayyy z ablaa.. sizinkiler yapmamışlar mı hiç? ihihihhihi
z: ay ne bileyim.. onca zamanları vardı.. (anında kaynanalık devreye girer) olsun kız.. helal gelin almışız hihihhii

a: ayy abla helali falan bırak da.. bunlar hiç mi yapmadılar yani.. hayatlarında.. ayy kızı bıraktım, senin oğlan bileydi bari nasıl yapacağını..

z: ay boşveeer.. bizim oğlan ilk geceden yapmış.. gururlandım bak şimdi.. afferim oğluşuma.. hadi kız yatalım rahat rahat..

a: ahahaha delisin ablaa..

*herşey gerçektir. çok ciddiyim, yemin ederim..