feri cansel

1970'li yıllarda sadri alışıklı komedilerden,aile filmlerine daha sonra seks filmlerine kadar her tür filmde boy gösteren yeşilçam'ın unutulmaz yıldızı. çok küfürbaz ve korkusuz olmasından dolayı kendisine kasımpaşalı emmanuel lakabı takılmıştır. bu enterasan kadın göğüslerine estetik yaptırdıktan sonra gazetelere şöyle bir ilan vermiştir;
"teşekkür
estetik görünümü için zaruri olarak geçirmiş olduğum göğüs ameliyatımın neticesinde yeşilçam'ın değişmez güzel göğüslü kadını olmamı sağlayan ve en güzeline kavuşturan eşsiz, muktedir, sanatkar opr. dr. mümtaz seçkiner'e gazeteniz tavassutu ile sonsuz teşekkürlerimi bir borç bilirim."

1982 yılında kendisini aşırı kıskanan nişanlısı tarafından bıçaklanarak öldürülmüştür.
gerçek adı feriha tereyağoğlu'dur.dönemin en vamp ve en güzel kadınlarından biridir.
kıbrıslı diye biliyorum. yazık oldu. bergen kaderi taşıyanlardan.
donemin yaygin film yapim pratigine gore parca basi uretilen cok sayida film parcasinda oynamis, daha sonra bu uretilen parcalar baska filmlere monte edilerek kullanilmistir. huzunlu gozleri vardir, sevda ferdag ile sik sik karistirilir.
hikayesini okuduğumda içimi cız ettiren rahmetli sinema oyuncusu. 39 yaşında kızının gözleri önünde eski sevgilisinin silahından çıkan* 3 kuşunla başından vurularak öldürülmüştür. 1944 kıbrıs doğumludur ingiliz vatandaşıdır türkiyede çalışma iznini almak için 1971 senesinde bir kapıcıyla 3 ay süren anlaşmalı bir evlilik yapmıştır. genç yaşta öldürülen oyuncunun hikayesindeki en acı kısım ise öldürüldükten sonra gazetelerde morgda çekilen çıplak resimleri ile seks yıldızının acı sonu tarzında haberler yapılmasıdır.