fotoğraf çalmak

sosyal paylaşım sitelerinin artmasıyla beraber** artan fotoğraf çalma vakaları her geçen gün risk oluştururken bizler için, içimize buzzz gibi sular serpen bu olayı ibreti alem olarak sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarım.

http://www.haber365.com/haber/sahte_gay_profiline_6_yil_hapis/
en belirgin örneği facebooktaki sahte profillerdir.
fotolardaki kopyala yapistir ozeliginin feysbuk tarafindan kaldirilmadigi surece devam edicek hadiselerdir.
web 2.0 teknolojisini kullanan tüm platformlar resim kopyalama olanağını kendince kaldırsa da engellenmesi çok ama çok zor olan aktivite. tüm 3.parti kaynak kodunu lego gibi evirip çevirebilen uygulamaları geçtim, en basitinden çoğu işletim sisteminde yer alan screenshot toolları bile resim dosyalarını basitçe kopyalamaya yeterli olabilir pek çok sitede. üstelik basitçe oynamalar ile -yasal yollarla üzerine iyice gitmedikçe- telif ve kullanım hakları penetre edilebilir.
çok açıklayıcı olmuş!!!! neyse. defalarca resimlerim çalındı muhtelif yerlerde yeni profillerde kullanıldı. bu yüzden yüz resimlerini kaldırdım. sıkıntılı bir durum tabi.
düpedüz hırsızlıktır.
örneğin facebook denen sitede öyle bir hırsızlık var ki, aynı adamın fotograflarından oluşan 8 tane farklı profil var. bunlar sadece benim keşfettiklerim. adam da birşeye benzese gam yemeyecem. geçen tekyönde de gördüm adamı acaba hangi profil gerçek bilemiyorum.
başka biri adıma açılan hesaplarda kullanılan ve genellikle arkadaşların oglumm hani senin profilin yoktuu lann diye tepki verdikleri olay.
aile içi suçlardan en çok izleneni.