gaybükü

gaybükü; bodrum, gümbet'teki değirmenlerin konumlandığı yarımadanın devamındaki ikinci tepenin sonundaki kayalıklara verilen addır. isminden de az çok anlaşılacağı gibi, bu kayalıklar yaz boyunca türkiye'nin dört bir yanından ve yurt dışından gelen eşcinsel turistleri ağırlar. özellikle bikini izinden hoşlanmayan eşcinseller için emsali olmayan, gizli kalmış bir hazinedir gaybükü. gaybükü'nün kayalıklarında gün boyu çıplak bir şekilde güneşlenmeyi tercih edebileceğiniz gibi, kayalıkların tepesinde bekleyen bodrum'un yerlisi veya esnafı olan genç ve balamoz laçolarla çalılıklar arasında iş pişirebilirsiniz. serinlemek istediğinizde ise, akdeniz'in tuzlu suları, bir adım ötenizde.

gaybükü'ne gidecekler için öneriler;
*gaybükü kayalıklarına ulaşmak için çoğunluğun aksine kendinizi kezban gibi değirmenlerden aşağı dimdik salmayın. değirmenlere giden asfalt yolun devamında, değirmenleri geçtikten sonra, bodrumda örneğine fazlasıyla rastlayabileceğiniz tarihi su rezervlerinden biri sağ tarafınızda belirecek. rezervin önündeki çelik telle çevrili kapıdan geçerek patikayı izleyiniz. patika, taşla örülmüş alçak bir duvarla sonlandığında, duvarı aşın ve deniz seviyesine inene kadar yolculuğunuza devam edin. karşınızda duran tepenin sağ kıyısından yürümeye devam ettiğinizde, gaybüküne varmış olacaksınız.
*gaybüküne giderken karşılaşacağınız engeli yollar ve dikenli çalılardan sakınmak için parmak arası terlik ya da sandalet giymek gibi bir hataya asla düşmeyin. bir treaking ya da sneaker, bu yolu güvenli bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olur.
*giderken yanınıza erzak ve bol bol su almayı asla unutmayın. yanınıza alacağınız kepekli ekmekle ve yeşilliklerle hazırlanmış bir kaç sandviç ve taze meyve, bu kadar yolu kat ettikten sonra tükenen enerjinizi toplamanıza yardımcı olur, hem de birbirinden nadide ve çeşitli çıplak erkek vücudu arasında formuna özen gösteren gay imajı çizerek takdir toplarsınız. asla ama asla çekirdek çitleme gibi bir hataya düşmeyin, hem şık durmadığı gibi hem de sizi fazlasıyla susatacaktır. ayrıca suyunuzu mutlaka idareli kullanın, çünkü bu yolun bir de dönüşü var.
*yola çıkmadan önce mutlaka güneş kremi, şapka ve gözlüğünüzü yanınıza aldığınızdan emin olun. yoksa unuttuğunuzu fark ettiğiniz anda geri dönmeniz gerekebilir ve bunu hiç tavsiye etmem. mayonuzu unutsanız da bir şey farketmez. hatta bilerek evde unutabilirsiniz bile.
*sevişme potansiyeli gördüğünüz kişinin tuzluluk oranını ölçmek için mutlaka yanınıza salinometre alınız. güneş sırtını dönüp, giderken romantizm diye bağıran pembe gökyüzünün altında sevişmeye başladığınızda ağzınız, diliniz, damağınız tuz içinde kalabilir.
*genellikle yüzeysel sohbetlerin döndüğü bu kayalıklarda, muzunuzu paylaşırken (gerçek anlamda muz) açılan bir muhabbetle hayatınızın aşkını bulabilirsiniz belkide.

şimdiden iyi tatiller hepinize.

ayrıca çükbükü olarakta bilinir.