gayın gaydan başka dostu yoktur

her türlü insan ilişkisinde cinsiyeti ve cinselliği referans almak insanda böyle bir yanılgı yaratsa da karşınızdaki insana yalnız insan olarak yaklaşmayı becerdiğinizde çürüyecek önermedir. göğüs kafesimi açıp içine soksam yüreğimin soğumayacağı gay dostum da var, yüz yıl aynı evde yaşasak bana sokulmasına izin vermeyeceğim hetero arkadaşım da var. kiminle ve nasıl seviştiğine değil, bizimle nasıl bütün olduklarına bakarak seçiyoruz dostlarımızı bence.
genel anlamda heteroseksüel iki yüzlülükten yakınıp bu önermeye katılmak bazen mümkündür. ama unutulmaması gereken şey; iki yüzlülük sadece heteroseksüellere özgü değildir. bu gibi durumlarda kişisel olarak dost kavramını ve etraftaki dünyayı gözden geçirmek gerekebilir.

sanırım asıl kafa yormamız gereken şey bir eşcinseli eşcinselden başka anlayabilecek kişilerin az olması sorunsalı
cinsel yonelimle alakali bir olguyu hayatinin her yerine sokmaya calisma sorunsalidir. bir heteronun sizi yoneliminize saygi duymuyor diye dislamasi ile kisinin gay oldugundan gay dost edinmesi ayni seydir. birakiniz kimin cuku kime kalkiyorsa kalksin bu sizin dostlugunuzu alakadar eden bir konu degil.

ote yandan iliskim yada cinsel hayatim ile ilgili sorunlarimi str8 dostlarima anlatirken ya da bu konuda herhangi bir paylasim yaparken cok daha rahat olurum en azindan hepimizin bilgidi gay camiasinda yankilanma imkani olmaz. *

gay olmak demek gay dost edinip gay dostu mekanlarda takilmak demek araya da sohbet arasinda uc bes lubunca kelime katmak degildir. tek eglence mekani tek yon vs tek cafe simit sarayi (allahtan yikildi) vs degil. sizin kimle sevistiginiz gitceginiz mekanlari, edindiginiz arkadas ve dostlari etkilemesin, oldugunuz gibi kalin. sayet bu halde yaninizda olmayacak gay yada str8 dost veya arkadasiniz olursa siktirin gitsin efenim.