gazete haberleri ile hükümeti devirmeye çalışmak

istanbul barosuna bağlı bir avuç avukatın daha doğrusu hükümeti destekleyen 15 civari avukat grubunun bir kısım gazete ve portalı istanbul cumhuriyet başsavcılığına şikayet etmesi. suç; "hükümeti devirme gayretiyle toplumu maniple edecek kasıtlı haberler” yapmak imiş. haber yoluyla hükümet devirme kafası varsa valla iyiymiş varsa bir tane alırım. şikayet eden avukat grubunun ilginç yanı; baro başkanlığı seçimlerinde oluk oluk para akıtıp, tüm avukatlara çiçek gönderip; özel davetler ve kokteyller verip oy toplamaya çalışması ama başarılı olamaması. kendine hukukun üstünlüğü platformu adını veren grubun rengi net yani.

şikayet edilen gazete ve portallar: hürriyet, cumhuriyet, aydınlık, özgür gündem, yurt, taraf, evrensel, bir-gün, sol, sözcü; hurriyet.com.tr , milliyet.com.tr, sol.org.tr, odatv.com, aydinlikgazete. com, ozgur-gundem.com, yurtgazetesi.com.tr, taraf. com.tr, evrensel, birgun. net, sozcu.com.tr, cumhuriyet.
com.tr.
zamanında * sadece gazete haberleri delil gösterilerek, iktidarda olan bir siyasi parti hakkında kapatma davası açılmıştı. parti kapatılmadı ama * pek çok ceza da almıştı. ve bunun adına postmodern darbe girişimi dendi.