hastane

bürokratik aşamaları insana kan kusturan kurumlar. özeli ayrı dert devleti ayrı. refakatçi olarak yanında bulunduğunuz 'hasta' arkadaşınızla oradan kaçarcasına çıktığınızda ne olursa olsun hastalık illetinden kurtulamayacağınızı çok iyi bilirsiniz.

ancak sadece bu değildir. irdelenmesi zaruri bir mevzu olarak:

(bkz: darüşşifa olarak hastane)
her gidişimde bir parçamı bıraktığım yerlerdir.
hiçbir mecaz anlam yoktur. *
dizi sektörünü ciddi oranda etkileyen sağlık kuruluşu,

hastane dizisi ile ilk hayatıma girdi, metin akpınar ve zeki alasya'nın başrollerinde oynadığı 93-96 seneleri arasında yayınlanırdı.
greys anatomy ve scrubs ile perçinlendi, house m.d. ile gönüllere taht kurdu, epeyce uzun süre türk tvsini meşgul eden doktorlar ile sinir bozdu, mucize doktor ve hekimoğlu uyarlamaları ile iyice cıvkı çıktı..
şimdilerde favorim new amsterdam
yine de dünya televizyonu epey bi ekmeğini yedi bu konseptin..
tabi ki chicago hope ve nip/tuck dizilerini de unutmamak gerekir..
bana bu kurumda çalışanlar hep sevişiyormuş gibi geliyor. * bir detay bilgi vermek isterim yolunuz düşmez umarım ve fekat ola ki uğrarsanız cerrahpaşa kantini kaşarlı tostta çok başarılı.
(bkz:behiç ak) tarafından yazılmış bir tiyatro oyununudur aynı zamanda. lise yıllarımda sergilemiştik.
kokusu beni irrite ettiğinden içinde bulunmayı pek hazzetmediğim yapı. genelde yakınlarımı götürüp gece soğuğunda otoparkında sigara içerim
yuvam, yaşam alanım, kendimi en iyi hissettiğim yer ^_^ canım ekmek teknesim <3 hasta olun olun gelin anacım karnımız doymalı bizim de bir şekilde :p