huqqa

boğazda reina'nın hemen yanında açılan, muhafazakar sosyetiklerin gittiği mekan... kadınlar türbanlı (şimdilerde şallı denmeye başlandı) erkekler badem bıyyıh, kirli sakallı. mekanın alkolsüz olmasına büyük vurgu yapılıyor. çay 6 lira, hamburger 26, pizza 35, makarna 24.

hoşgeldin (bkz: yeni türkiye)
kuruçeşme'de reina, sortie gibi çılgın atan alkollü yerlere nispet yapılan açılan süslüman mekanı. nargile, alkolsüz kokteyl ve aşırı sesli müziğin müthiş bileşimi. mekanın kapısının önünden geçmeniz olayı analiz etmeniz için yeterli. son model jeeplerinden inen, kına gecesine gider gibi giyinmiş türbanlı kadınlar, saçları jöleli yeni zengin muhafazakar erkekler, arap turistler... mekana birde the market diye yine kazık bir restaurant bölümü eklemişler. gazanız mübarek olsun şakirtler...
ankarada da bir şubesi vardır.bütün şubelerine benzin döküp yakılası.buraya gidenler benden beri dursun bir zahmet.
2013 yazında arkadaş hatırına birkaç kez gitmek zorunda kaldığım süslümanların reinası-gibi bir şey. böyle dediğime bakmayın, içeride nargileler, (alkol yok ama) bira bardağında kola servis edilmesi, ipad menüler falan pek bir coolluk sözkonusu. şaka bir yana, yeri ve iç tasarımı hiç de fena olmasa da (hatta servisi de epey hızlıydı), hızlı servis için 45 dakika sipariş vermeye uğraşmak ve genel kitlenin, tutumundan ötürü (en azından benden) geçer not olamayan restoranımsı yer.

ha bir de 1(bir) erkek olarak 3 kız arkadaşımın yanına oturmak için kapıdan girmemden itibaren ayrı konumlardaki görevlilere her seferinde açıklama yapma zorunluluğunda kalmakla beni benden almıştı. sanki merkez bankası'na giriyoruz.