idiocracy

komik ve eğlenceli, absürd ve bir o kadar düşündürücü, amerikan yapımı mike judge filmi.
cok eglenceli ve bir o kadar da korkutucu bir komedi filmi, neden korkutucu oldugunu filmi izleyenler daha iyi anlayacaklardir.

"insanoğlu korkutucu bir hızla aptallaşıyordu, bazıları, evrimdeki bu gidişatı genetik mühendisliğin, çözebileceğine dair büyük umutlar besliyordu. ancak ne yazık ki, en büyük akıllar ve kaynaklar, saç dökülmesini önlemeye ve ereksiyon halini uzatmaya harcanıyordu."

muthis bir fikir, cok da muthis olmayan bir senaryo, ama izlemeye deger, cidden cok guldugum bir film oldu, tavsiye ederim.
luke wilson ve maya rudolph oynadığı 2006 yapımı bir bilim kurgu komedi filmi. hikaye, 2005 yılında 2 normal vatandaşın dondurularak birkaç yıl sonra uyandırılması üzerine yapılan bir deneydir. ama deney unutuluyor ve 500 yıl sonra uyanıyorlar. dünya artık insanların salak, şişman, edepsiz olduğu bir duruma gelmiştir. bu 2 geçmişten gelen insan ise bunları düzeltmekle uğraşacaklardır. filmde oldukça orjinal fikirler, sahneler bulunmaktadır. aslında film akıllı insanların 1 çocuk yapmak için bile çok düşündüklerini ama çocuk yapmayı önemsemeyen gerizekalıların 10-15 tane doğurması sonucu dünyanın salaklarla dolması üzerine kuruludur. *