insanların birbirlerini çaldırıp kapadıkları dönem

internetin yaygınlaşmadığı, whatsapp'ın olmadığı, renkli telefonların lüks sayıldığı, bir mesajın iki kontör olduğu dönemdir.

ortaokul sıralarında simitle kolamızı yiyip içerken yan sınıftaki kız arkadaşlarımızı çaldırırdık. ulan ne günlerdi be ehehe
100 kontör karşılığında meme şov yaptığım dönemdir efenim ^^
1 sms in 2 kontör olduğu farklı operatörleri aradığında -turkcell den telsim i gibi- ise 6 sn de 1 kontör, aynı operatör isen dakika da 4 kontör giden kara ve zor bi dönemdi.

sonrasında telsim mycep cepöğrenci diye bişiy yaptı da 100 kontör yükleyene 100 sms seçtiğin 10 kişi ile dakikası 1 kontör konuşma gibi son derece agrasif bir tarife idi bu. o dönemde öğrenci olmadığı halde başkasının öğrenci kimliğini kullanarak bu tarifeye geçenler dahil olmuştur. takip eden yıllarda ise uzanlar batar, turkcell el değiştirir, aycell ve aria birleşip avea olur msnin mobil versiyonu cepten tv izleme ve facebooka mobilden girme 0.facebook.com derken bugüne 5 sene gibi bi süre içinde gelinir.
2003-2006 yılları arası dönemdir. hoşlandığım biri vardı, bazen beni çaldırırdı. heyecanlanırdım, mallığımdan ötürü asla kendisini çaldırmazdım.
halen daha o dönemin etkisinde kalmış bir abim var. ne zaman arasam " kapat ben arayayım" ya da "olm çaldırsaydın arardım" diye büyüklenir. abicim paketler var artık. sen konuş siktir et desem de anlamaz. lönk diye kapatır telefonu ve kendisi arar. kıyamam tosunuma.