ioanna kuçuradi

türkiyenin yasayan en önemli filozofu .. türkiye felsefe kurumu'nun başkanı. hacettepe üniversitesi felsefe bölümü'nün kuruluşundan sonra uzun bir süre başkanlığını yapan eğitimci. daha sonra yeditepe üniversitesi, maltepe üniversitesi gibi başka kurumlarda da çalışmıştır. şu anda hala maltepe üniversitesi'nde görev yapmaktadır. özellikle insan hakları, insan felsefesi, etik gibi alanlara önem verip bu konularda çalışma yapmaktadır.

lise son sınıfta tanıştığım etika kitabının yazarıdır. türkiye felsefe olimpiyatlarını duzenleyenlerden ve aynı zamanda juri dedir. bilen bilir lise yıllarında felsefeyle ilgilenmiş ( profesyonel ) kişilerin tanıdığı mükemmel insan .
rum asıllı istanbul doğumlu türk filozof . 1936 doğumlu babaanne gibi tarzı olan, ama engin bilgilere sahip, ulusal ve ulsarası birçok ödüle sahip , turkiye felsefe kurumu başkanlığını yapan , hacettepe felsefe bölümü kurucusu olan yaşayan efsanelerden .
eserlerinde genellikle " birey ve cağ " konularını ele alan filozofun en beğendiğim eseri ( belki de anlayabildigim ) (bkz:etika) sanırım su an maltepe universitesinde görev yapıyor.