işsiz kalmak

3 gün önce itibariyle başıma gelen bu olay itibariyle bol bol dondurma ve çikolata yiyerek geçirdiğim zaman dilimine denir.
adamlık mesleği gereği bazen gaza gelip siktiri çekiyorsun işe güce
arkadaşının/dostunun arkasında durup,iyi bi bok yediğini zannediyorsun
ama sonra,roller öyle bir değişiyor muş ki...işsiz kalan sen oluyormuşsun.
planlarıma göre yaklaşık 2.5 ay sonra gönüllü olarak başıma gelecek şey. işsiz kalmak eğer bir tercih ise ve boş zamanları iyi değerlendirebilen bir bünye var ise dünyanın en güzel şeyidir. tıpkı yalnız kalmak gibi. sabahtan akşama sevmediğin bir işte çalışıp ömür törpülemekten iyidir bence. hele bir de hazırda paran varsa tadından yenmez.
gün itibariyle ben.

tadilata alınan iş yerine bir ay kadar sonra dönüş var. bu arada yeni, daha iyi bir iş bulabilirim. ya da ayı sözlük, tumblr fln gezinip eldeki kuruşluklarla yetinirim...
tekrar iş bulana kadar iyi geçmesi gereken bir sürecin başlangıcı olması gerekir. yapmak istediğin ama vakit ayıramadığın şeylerle uğraşabilirsin, yollara düşüp dünyanın bir tarafını görebilirsin ya da sevdiklerine ve kendine daha çok zaman ayırabilirsin ama olmuyor işte. ben hiç işsiz kalmasam bile etrafımda gördüğüm kadarıyla tekrar iş bulabilecek miyim ya da nasıl bir iş bulacağım stresi kemirip duruyor insanları. maddi zorluklar çoğu kişide öne çıkıyor. birde ilgilenmen gereken insanlar varsa stres dolu bir zaman dilimine dönüşüyor.