kahvenin milliyeti

dr. mehmet öz'ün katıldığı bir programda, anti-oksidan özellikleri olduğu ve kalbi koruduğu için herkese ''yunan kahvesi" içmeyi tavsiye etmesi üzerine yeniden alevlenmiş ve sosyal medyayı epeyce hareketlendirmiş olan muhabbettir.
yunanlılar 500 yıllık türk kahvesini çalmakla, dr. öz ise vatan haini olmakla itham edilmiştir.
mehmet öz gibi eşeğini sağlam kazığını bağlayan bir tip için sıradan bir açıklamadır. abd gibi yunan nüfusun türk nüfusunu katladığı bir ülkede türk kahvesine yunan kahvesi demek son derece normal bir pazarlama taktiğidir. rating için tv'lerde envai çeşit şaklabanlık yapan bir doktorun bu tip manevralarına şaşırmamak lazım. işin acıklı tarafı yunanistan'da türk kahvesine yunan kahvesi deme modası 80'lerin sonunda başlamış ve bir salgın gibi yayılmıştır. 90'ların ortasına gelindiğinde türk kahvesi demek ayıp kabul edilmeye başlanmıştır. bu tür şoven hareketleri türkler yaptığında çıldıran tiplerin başka milletlerin türkler aleyhine zırvalamalarına sessiz kalması bana hayli ilginç geliyor.
halbuki kahve isviçrelidir, nescafedir
yanık tenine ve egzotik kokusuna bakılırsa brezilyalıdır.
facebook da "tc türk kahvesi" ile karşılık verilen olması gerektir.
türkiye'de kahve yetişmez bu yüzden kahve türkiye'li değildir.fakat bakır cezvede, közde pişirilir. dost sohbeti ile beraber küçük mavi çinili fincanlarda bol köpüklü olursa,yanında da kuş lokumu ile öyle bir içilir ki işte bu türk kahvesidir kardeşim iki iki daha dört*