kan vermek istemeyen ergen

videoyu izlerken kafamda bir çok sorular oluşmasına neden olan ergen

1- bu çocuk bu küfürleri nereden öğrendi ?

bir çok adem görüşü küfürleri ailesindeki insanlardan öğrendiği yönünde fakat ben buna katılmıyorum. bunun nedeniyse videoda geçen kuvvetle muhtemel babasının söylediği o küfür yok o küfür yok sözü. bence çocuk küfürleri mahallede oyun oynarken çevresindeki bıçkın abilerinden öğrenmiştir. hatta bir çok hareketi de sokakta görüp yolumuzu değiştirdiğimiz yumurta topuklu yakası bağrı açık halk arasında it kopuk olarak adlandırılan gençlerle büyük paralellik göstermektedir.

2- neden bu kadar atarlandı ?

nedeni oldukça açık. çocuk kanının alınmasından it gibi korktu ve çevresindekilerin bunu hissettirmesiyle kendisine biçilen sözde erkeklik gururuna bok sürdürmemek için böyle bir yolu tercih etti.

3- videoyu kim neden çekti ?

işte ben burada oldukça zorlanıyorum. bu anı nasıl yakaladın arkadaşım, ayrıca sen kimsin. kamera neden açıktı o esnada.

4- çocuğun kamışına su yürümüş müdür ?

evet bu işin biraz goygoy kısmı. o kadar tehdit saydırıyor fakat eminim ki kendisi bu konulara oldukça yabancı ve küfrün sinirlenildiğinde karşı tarafı korkutmak amacıyla söylendiğini biliyor.

5-çocuk nasıl birisidir ?

dış görünüşünü gayet net yorumlayabiliyoruz: tosuncuk. iç dünyasına gelecek olursak bence oldukça yaratıcı bir çocuk. yoksa dışarıda duyduğu küfürleri ve diğer sloganvari lafları hastane ortamına bu kadar güzel harmanlayamazdı.

6-ilerideki hayatı nasıl olacak ?

en muallak sorulardan bir tanesi. arkadaş çevresine ve aile ortamına bağlı olarak ya yavaş yavaş düzelir, toplam tarafından normal olarak adlandırılan bir yaşam sürer ya da sabahtan akşama kadar bahçe duvarı üzerinde oturup gelen geçen kızlara laf atan, ipsiz sapsız bir serseri olur.
acilde çalışırken aynı türün her yaştan çeşidini bolca gördüğüm olaydır...
lan küfür etmekle adam olunmuyor gördüğün gibi oysa iki iğne batırılsaydı koluna, kanın alınsaydı karizman olurdu ama haber olmazdın kimse seni tanımazdı vs. bu ne yaman çelişki yav